Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Uniwersytet WSB Merito Warszawa wspiera rozwój kadry dydaktycznej z Uzbekistanu

Na początku sierpnia Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń Uniwersytetu WSB Merito Warszawa miał zaszczyt gościć 40 wykładowców z Kimyo International University Tashkent, największej prywatnej uczelni w Uzbekistanie.

W ramach 144-godzinnego kursu uczestnicy mieli okazję poznać nowoczesne technologie edukacyjne oraz europejskie podejście do nauczania. Ta międzynarodowa współpraca stanowi ważny krok w wymianie wiedzy i doświadczeń, przyczyniając się do podnoszenia jakości kształcenia i rozwoju kadry dydaktycznej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Uczestnicy kursu mieli okazję zapoznać się z pracą wykładowców Uniwersytetu WSB Merito Warszawa, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu nowoczesnych metod nauczania i wykorzystania najnowszych technologii w edukacji. Program kursu obejmował takie tematy jak:

  • Europejski system edukacji 
  • Wyzwania w nauczaniu na poziomie wyższym 
  • Cyfryzacja i optymalizacja procesów edukacyjnych 
  • Opracowywanie nowoczesnych podręczników szkoleniowych 
  • Pedagogika nowoczesnego nauczania 
  • Narzędzia psychologiczne w edukacji ​
  • Trendy we współczesnym zarządzaniu.

Za przygotowanie programu i merytoryczną opiekę nad uczestnikami kursu odpowiadali ze strony Uniwersytetu WSB Merito dr hab. Piotr Olaf Żylicz, prorektor ds. umiędzynarodowienia oraz Olena Grohovska z Działu Metodyki Nauczania. Koordynację projektu po stronie KIUT objął Miryakub Mirzakhmedov, Kierownik Działu Rozwoju Partnerstwa i Inwestycji.

Prorektor podkreśla, że bardzo liczy na to, że KIMYO stanie się dla nas w najbliższych latach strategicznym partnerem w dydaktyce i badaniach naukowych.

W trakcie trwania kursu uczestnicy mieli możliwość spotkać się z Amirsaid Agzamhodżajev, ambasadorem Uzbekistanu w Polsce, co nadało wydarzeniu dodatkowego prestiżu i podkreśliło znaczenie polsko-uzbeckiej współpracy akademickiej. Uczestnicy wielokrotnie podkreślali, jak cennym doświadczeniem edukacyjnym jest dla nich wzięcie udziału w kursie, ale też poznanie kultury naszego kraju.

Poza intensywnymi zajęciami dydaktycznymi, goście mieli również okazję zwiedzić Warszawę, zobaczyć, jak nowoczesne podejścia do edukacji są wdrażane w lokalnych muzeach i centrach naukowych, co pozwoliło wzbogacić ich doświadczenia o dodatkowe perspektywy edukacyjne.

"Serdecznie dziękujemy kierownictwu, wykładowcom oraz organizatorom za stworzenie tej inspirującej możliwości rozwoju" - podsumowuje dr Bomuradowicz.

"(...) Jesteśmy szczerze wdzięczni za zasoby i czas, które organizatorzy zainwestowali w realizację kursu i wsparcie naszego rozwoju. Każdy z uczestników programu jest gotowy wdrożyć w swojej działalności zawodowej nowe metody i wiedzę, którą zdobył. Jeszcze raz dziękuję za to cenne doświadczenie. Z niecierpliwością czekamy na przyszłe możliwości uczenia się" -  dodaje profesor Berdieva Mukarrama Anvarovna, kierownik Katedry Języka Rosyjskiegoz Kimyo International University Tashkent.

Wszystkie zajęcia i szkolenia, które odbyły się na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa miały na celu wzbogacić uczestników o nową wiedzę i umiejętności, a także przyczynić się do nawiązania wartościowych kontaktów z kadrą dydaktyczną uczelni. "Ten projekt jest elementem szerszej współpracy z Uniwersytetem Tashkent Kimyo, na której dalszy rozwój współpracy między uniwersytetami z niecierpliwością czekamy" - podsumowuje prorektor Żylicz.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Uniwersytet WSB Merito Warszawa (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa)
http://www.merito.pl/warszawa/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »