Dom » Wnętrza

Upiecz ciasto ze swoich snów

Upiecz ciasto ze swoich snów
Zobacz więcej zdjęć »
Pieczenie ciast jest znowu w modzie. Chociaż jeszcze kilka lat temu każda mama, babcia, czy ciocia wolała pójść do cukierni złożyć zamówienie, tak dzisiaj jest zupełnie odwrotnie. Szukamy ciekawych inspiracji, bawimy się lukrem oraz masą cukrową, przyozdabiamy, malujemy, wypiekamy.

Nie wszystkie wzory da się jednak z naszego biszkoptu wykroić. Dlatego musimy wiedzieć, że w dobrym sklepie znajdziemy bardzo ciekawe formy do pieczenia, które obecnie bardzo często wykonywane są z silikonu.

Materiał ten doskonale nadaje się do wypiekania ciast i wbrew pozorom dużo łatwiej się z niego korzysta niż z popularnej blachy z której ciasto jest bardzo ciężko wyjąć. Zatem mamy nasze innowacyjne formy do pieczenia w różnych kształtach. Są to różnego rodzaju zamki, samochody, znane postacie z bajek oraz filmów, śmieszne wzory, ale nie zabraknie też standardów czyli koła oraz kwadratu. Wypiekanie ciast nie jest już takie skomplikowane jak kiedyś. Oprócz mnóstwa książek na ten temat znajdziemy również pełno akcesoriów bez których nie sposób obyć się w kuchni. Zatem zamiast starych blach, wybieramy nowe formy do pieczenia, które dużo łatwiej czyścić i zdecydowanie dłużej posłużą nam niż tradycyjna forma. Przy wypiekaniu nic nie dzieje się z tego rodzaju przyrządem, więc spokojnie możemy zainwestować w taką pomoc.  Jak wygląda używanie takich form? Użytkowanie niczym nie różni się od korzystania z blachy. Wyrabiamy zatem nasze ciasto i za moment wstawiamy całą formę do piekarnika. Nie musimy specjalnie przygotowywać ani naszej formy, ani piekarnika. Ciasto w żaden sposób nie ucierpi na jakości. W przypadku blach czasami zdarza się, że przypalona forma zostawia smak na naszym biszkopcie. W przypadku nowoczesnej formy do pieczenia takie rzeczy się nie zdarzają. Możemy zatem spokojnie zająć się naszym wypiekaniem, a następnie ozdabianiem.

Zobaczmy zatem co dokładnie znajdziemy w wybranym przez siebie sklepie i dlaczego warto zdecydować się na zakup kolejnej takiej formy. Na pewno będziemy zadowoleni z funkcjonalności oraz jakości wypieczonego przez nas ciasta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »