Dom » Architektura

Uroczysta Gala konkursu Fasada Roku 2011

Uroczysta Gala konkursu Fasada Roku 2011
Zobacz więcej zdjęć »
Zwieńczeniem konkursu Fasada Roku jest uroczysta Gala, podczas której ogłaszany jest werdykt jury oraz są wręczane nagrody wszystkim zwycięzcom, a także wyróżnionym.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja plebiscytu organizowanego przez firmę Baumit zakończyła się 26. Kwietnia 2012 roku, kiedy to architekci, inwestorzy oraz wykonawcy spotkali się w Ożarowie Mazowieckim w Centrum Konferencyjnym Mazurkas.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez prowadzącą całą Galę - znaną dziennikarkę TVP - Agatę Konarską. W hallu centrum rozstawione były sztalugi ze zdjęciami wszystkich zgłoszonych do konkursu obiektów, gdzie goście mogli podziwiać kunszt i ogrom pracy włożonej w powstanie czy remont fasad poszczególnych budynków. Najbardziej oczekiwaną częścią Gali było ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród zwycięzcom. Tę oficjalną część rozpoczął swoim przemówieniem Zbigniew Kaliciński - Dyrektor Handlowy w firmie Baumit. Nagrody we wszystkich 6 konkursowych kategoriach wręczali członkowie Jury wraz z pracownikami Baumit uzasadniając jednocześnie decyzję wyboru komisji sędziowskiej. Padały tu przede wszystkim słowa zachwytu nad podkreśleniem elegancji bryły budynku przy jednoczesnym zachowaniu struktury obiektu. Co więcej, jury konkursu doceniało wierne odwzorowanie pierwotnego wyglądu oraz kolorystyki historycznych budynków. Uwadze sędziów nie umknęło wykorzystanie innowacyjnych materiałów firmy Baumit, zarówno na budynkach już istniejących jak i nowo wznoszonych.


Po zakończeniu oficjalnej części Gali nadszedł czas na artystyczną odsłonę uroczystości. Gwiazdą wieczoru był Art Color Ballet, który zaprezentował specjalnie przygotowany na tę uroczystość spektakl „Deep Trip Performance - New Life of Architecture" . Przedstawienie to stanowiło oryginalne połączenie muzyki, tańca i koloru. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród wśród gości. Zwycięzca otrzymał zaproszenie na „Weekend of your Life w Barcelonie". Wśród zaproszonych gości rozlosowano także upominki w postaci aparatów fotograficznych oraz bonów do sieci sklepów Apart od firmy Baumit. Zwieńczeniem uroczystego wieczoru była zabawa taneczna przy muzyce na żywo.


Piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Fasada Roku pod wieloma względami była wyjątkowa. To przede wszystkim największa liczba zgłoszonych obiektów (182 budynki), niezwykle wysoki poziom wszystkich realizacji oraz zacięta rywalizacja o zwycięstwo - szczególnie w kategorii „Budynek po renowacji". I choć kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę Baumit przeszła już do historii to wykonawcy, inwestorzy oraz architekci z niecierpliwością czekają na ogłoszenie kolejnej edycji Konkursu Fasady Roku.

www.fasadaroku.pl
www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »