Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Urodziny dziecka

Od zawsze wiadomo, że dzieci są wybredne i szczere w najszerszym tego słowa znaczeniu. Bez żadnego skrępowania wyrażają radość, zadowolenie, a także krytykę i niechęć. Dlatego każde przedsięwzięcie dotyczące pociechy powinno być przez rodziców przemyślane.

Niekiedy rodzic planując urodziny dziecka spełnia marzenia nie małego jubilata, lecz własne - ze względu na to, że sam nigdy nie miał prawdziwego, wielkiego przyjęcia urodzinowego. W dzisiejszych czasach, kiedy nasze możliwości są lepsze, możemy wyprawić dziecku „urodziny marzeń".

 Warto jednak pamiętać, że to dzieci w tym dniu są najważniejsze, od chwili gdy opuszczą swe łóżeczka dla dzieci a nie my czy nasi znajomi i ich opinia.

Wiadomo także, że dzieci uwielbiają zabawę, muzykę, towarzystwo innych dzieci, kolorowe rzeczy, słodycze, ciastka, czasami - ku naszemu niezadowoleniu - hałas i krzyki :) I urodziny powinny to wszystko dzieciom zapewnić.

Urodziny dziecka należy zaplanować - według mnie to tylko cztery sprawy: zaprosić gości, zaplanować jedzenie, zabawy i przygotować miejsce spotkania.

Oczywiste jest, że im więcej dzieci tym głośniej, co wcale nie oznacza, że lepiej czy fajniej dla dzieci. Należy ograniczyć spotkanie do kilkorga dzieci, a wtedy każda zabawa może być miła i ciekawa, a przede wszystkim zorganizowana i bez chaosu. Pomysłów na spędzenie czasu jest mnóstwo!

Duże kartki brystolu, kolorowe kredki, flamastry, klej, konfetti i już dzieci mogą wykazać się zdolnościami artystycznymi.

Przyciemnione światło, kolorowa bibuła na lampie i jest dyskoteka! Kolorowe czapeczki, balony i serpentyny dodadzą zabawie uroku i pobudzą dziecięcą fantazje.

Poduszki do siadania, jedna mniej niż dzieci i zabawa w brakujące miejsce gotowa. Włączasz muzykę i dzieci tańczą, jak zatrzymasz płytę dzieciaki szukają miejsca na poduszkach, żeby usiąść. Dla kogo zabraknie miejsca, ten z tobą steruje muzyką.

Menu urodzinowe to sprawa uzależniona od pory spotkania. Najlepiej wybrać czas po obiedzie, kiedy nie trzeba będzie dzieci ganiać do stołu, a jedynie skupić się na przegryzkach. Małe kanapeczki (można zrobić takie na chlebie tostowym, z którego można wyciąć kształty foremkami od pierników), owoce w galaretce, owoce obrane na tacy, ciastka, chrupki, popcorn - więcej jedzenia jest raczej nie potrzebne ;) Nie zapomnijmy o sokach i napojach!

Każde przyjęcie urodzinowe będzie ciekawsze kiedy wokoło będzie kolorowo i miło. Balony, serpentyny, girlandy, naklejki - dzieci to uwielbiają! Stolik dla dzieci przykryty kolorowym obrusem ulubionych postaci z bajek, kubeczki, talerzyki...to wszystko sprawi, że jubilat będzie czuł, że jest to wyjątkowy dzień, a goście będą się bawić w miłych nastrojach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Elrond 2017-02-23 15:55:18

    Dzieciom najlepiej jest zorganizować urodziny w jakimś fajnym miejscu. Jak dla mnie dobrym pomysłem są urodziny na torze gokartowym. Sporo osób decyduje się na organizację urodzin na torze A1Karting - świetna zabawa dla dzieciaków. :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »