Technologie » Internet

Utrata fortuny: jeden atak DDoS może kosztować firmę ponad 1,6 mln dolarów

Utrata fortuny: jeden atak DDoS może kosztować firmę ponad 1,6 mln dolarów
Zobacz więcej zdjęć »
Z przeprowadzonego przez Kaspersky Lab badania poświęconego zagrożeniom bezpieczeństwa IT w firmach (Corporate IT Security Risks 2016 ) wynika, że jeden atak DDoS może kosztować firmę nawet ponad 1,6 miliona dolarów.

Jednak kwota ta zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko działania cyberprzestępców zostaną wykryte.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Firmy różnej wielkości, które zostały dotknięte atakiem DDoS (ataki te mają na celu zatrzymanie infrastruktury IT) na przestrzeni minionych 12 miesięcy, zapytano w badaniu o poniesione w efekcie koszty. Okazało się, że za największe wydatki poniesione przez średnie i duże firmy (odpowiednio 20% i 19%) odpowiadają zmiany dotyczące ich ratingów kredytowych i ubezpieczeniowych, co nie stanowi żadnej niespodzianki, zważywszy na to, że wiele ataków DDoS zostaje upublicznionych. W przypadku małych firm największym składnikiem wydatków związanych z atakami DDoS było wynagrodzenie za nadgodziny dla pracowników (17%). Ataki DDoS wskazuje się również jako jedno z pięciu głównych zagrożeń, które mogą skłonić firmy do zatrudnienia nowych pracowników 37% organizacji, które padły ofiarą takich ataków, planuje znacząco zwiększyć liczebność swojego personelu IT.   

Inne poważne koszty związane z atakami DDoS obejmują rekompensatę dla klientów (12%), aktualizację infrastruktury i oprogramowania IT (10%), szkolenie dla personelu (10%) oraz nakłady związane z odbudową reputacji firmy (9%). Takie wydatki mogą zwiększyć średni koszt ataku DDoS do około 106 000 dolarów w przypadku mniejszych firm i do ponad 1,6 miliona dolarów w przypadku korporacji. W badaniu stwierdzono również, że jeśli atak zostanie wykryty w ciągu pierwszych 24 godzin, jego koszty mogą zmniejszyć się niemal o połowę w porównaniu z działaniami cyberprzestępców, które zostaną zidentyfikowane po ponad jednym dniu. 

„Z naszego badania wynika, że ataki DDoS stanowią jeden z najdroższych cyberataków dla firm. Są bardziej kosztowne niż infekcja wirusem lub oprogramowaniem, które szyfruje dane i żąda zapłacenia okupu (tzw. ransomware). Nawet jeden atak DDoS może uniemożliwić działanie serwisów online na długi czas, niszcząc reputację firmy i odbierając jej obecnych oraz potencjalnych klientów. Pojawiły się incydenty, w których długotrwałe ataki DDoS spowodowały bankructwo i zamknięcie odnoszących sukcesy biznesów online. Ochrona proaktywna pozwala firmie na szybkie wykrycie trwającego ataku DDoS, a w przypadku rozwiązania takiego jak Kaspersky DDoS Protection natychmiastowe zidentyfikowanie go dzięki systemowi usłudze DDoS Intelligence, umożliwiając tym samym odparcie wszelkich potencjalnych zagrożeń” – powiedział Aleksiej Kisielew, menedżer projektu w zespole odpowiedzialnym za rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection.

Więcej informacji na temat ataków DDoS zawiera raport przygotowany z użyciem danych pochodzących z usługi Kaspersky DDoS Intelligence https://kas.pr/fZ6N. Dalsze informacje dotyczące ochrony oferowanej przez Kaspersky Lab w celu zwalczania ataków DDoS są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/dla-korporacji/ddos-protection.  

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.

Corporate IT Security Risks to coroczne badanie przeprowadzane przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International. W 2016 r. zapytano 4 395 przedstawicieli małych, średnich oraz dużych firm z 25 państw o ich poglądy dotyczące bezpieczeństwa IT oraz rzeczywiste incydenty, z którymi mieli do czynienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »