Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Uwaga alergia na pleśnie

Alergia na pleśnie coraz częściej zaczyna dokuczać zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, które dotychczas nie cierpiały z powodu tego typu dolegliwości.

 Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka, a leczenie uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju pleśni, które w danym przypadku wywołują alergię.

Objawy alergii na pleśń

Najbardziej charakterystyczne objawy na pleśń to kaszel, katar, kichanie, świąd skóry, gardła i gałek ocznych

Jak unikać pleśni

Pleśń możemy znaleźć niemal wszędzie. Szczególne ich nasilenie występuje w sezonie jesiennym, gdy na dworze panuje duża wilgoć, zapewniając pleśniom idealne warunki rozwoju.  Aby zminimalizować ryzyko narażenia się na atak pleśni należy:

- unikać  terenów, na których panuje duża wilgotność, jak np. lasy, parki, tereny górskie,

- stosować regulatory wilgotności w pomieszczeniach,

- wietrzyć kuchnię po gotowaniu, zwłaszcza tym na parze,

- wycierać dokładnie kabinę prysznica, wanny, umywalek,

- wyrzucać  wszelkie psujące się warzywa i owoce, a także produkty, które straciły przydatność do spożycia.

Należy również wyeliminować z diety produkty, który zawierają  pleśnie, jak sery, produkty kiszone, a także grzyby czy suszone warzywa i owoce.

 Zobacz: alergia na pleśnie

Leczenie alergii na pleśń

Leczenie alergii nie jest prostą sprawą, gdyż nie ma jednoznacznej na to metody. Przede wszystkim w przypadku alergii na pleśnie podaje się preparaty na bazie kortykosteroidów, głównie w formie spray’ów donosowych. Ponadto należy przestrzegać powyższych wskazówek dotyczących unikania kontaktu z alergenem.

 

Jesień to czas, gdy alergie na pleśnie mogą dać się we znaki. Warto już teraz zadbać o eliminację alergenu i zapewnić sobie komfort życia każdego dnia.

Poradnik domowy online Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

easylife

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »