Gospodarka » Chemia

Uwaga na pleśń w okresie wiosennym

Uwaga na pleśń w okresie wiosennym
Zobacz więcej zdjęć »
Niedogrzane mieszkania w okresie wiosennym mogą przerodzić się w wylęgarnie grzybów pleśniowych. Przebywanie w pomieszczeniach zarażonych pleśnią może przyczynić się do licznych dolegliwości zdrowotnych. Jednak nie jesteśmy bezbronni, do dyspozycji mamy sprawdzone sposoby uniknięcia zawilgocenia.

Wilgoć w mieszkaniu powstaje w wyniku takich codziennych czynności jak gotowanie czy kąpiel. Para wodna zawarta w powietrzu skrapla się na najzimniejszych miejscach, przeważnie są to okna, a czasem ściany - głównie w narożnikach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Szczególnie newralgicznymi okresami są wiosna i jesień. Często właśnie wtedy w domu jest zimniej niż na zewnątrz. Wynika to ze zbytniego wychłodzenia budynku, który nie jest ogrzewany. Gorzej, jeśli temperatura przekroczy tak zwany punkt rosy. Wtedy na powierzchni ściany zaczyna gromadzić się wilgoć i wnikać w głąb, co tworzy idealne warunki do zagrzybienia.

Profilaktyka

Jednym ze sposobów na uniknięcie zawilgocenia mieszkania jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń oraz utrzymywanie właściwej temperatury wewnątrz budynku. Optymalne warunki gwarantuje również korzystanie z Ciepła Systemowego, czyli systemu ogrzewania mieszkań, lokali użytkowych, obiektów handlowych i użyteczności publicznej. Wykorzystywane w systemach grzewczych urządzenia automatyki pogodowej zapewniają warunki, w których mieszkanie będzie ogrzewane zawsze wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej określonego poziomu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Najlepszym sposobem na uniknięcie zawilgocenia mieszkania jest odpowiednia wentylacja oraz zastosowanie odpowiedniej farby. Z pomocą przychodzi marka Dulux®, oferując linię farb przeznaczoną do malowania ścian i sufitów w kuchni i łazience - Dulux® Kitchen&Bathroom.

Dulux® Kitchen&Bathroom to seria najwyższej jakości lateksowych emulsji, które charakteryzują się podwyższoną odpornością na wilgoć, działanie grzybów pleśniowych oraz tłuste plamy. Dzięki farbom Dulux® ściany na długo pozostaną nienagannie czyste, a ich kolor - wyrazisty i świeży, ponieważ nawet podczas intensywnego mycia ściany są zabezpieczone przed uszkodzeniami. Farba jest dostępna w kolorze białym oraz w palecie 12 kolorów matowych i 12 kolorów o satynowym wykończeniu. Niezwykłą cechą obu palet jest możliwość dopasowania identycznych lub bardzo zbliżonych odcieni do najpopularniejszych barw emulsji Dulux® Kolory Świata. Dzięki tak dobranym zestawom w mieszkaniu z kuchnią otwartą na pokój dzienny lub sypialnią połączoną
z łazienką łatwo osiągniemy spójną kolorystykę.

Wydajność: do 14m2/L

Cena detaliczna brutto: ok. 80 zł/ 2,5LRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mgurzeda

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »