Dom » Budownictwo

Ventic Solar – słoneczne napędy dla twoich okien

Ventic Solar – słoneczne napędy dla twoich okien
Zobacz więcej zdjęć »
Jednym z podstawowych problemów podczas montażu napędów sterujących otwarciem okien jest konieczność doprowadzenia zasilania, niezbędnego do ich prawidłowego funkcjonowania. Sprawia to, że bałagan związany z ich instalacją jest dla nas często odstraszający.

Ventic Solar – pierwsze na świecie napędy zasilane energią słoneczną wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa, komfortu oraz stylu każdego domu.

System naturalnej wentylacji niesie ze sobą bardzo dużo zalet – oprócz możliwości automatycznego przewietrzania pomieszczeń, zapewnia poczucie komfortu i odpowiedni mikroklimat na co dzień. Jednak jego montaż wiąże się niestety z dość kosztownymi pracami związanymi na przykład z koniecznością doprowadzenia zasilania do napędów okiennych. Mając to na uwadze, firma D+H przygotowała rewolucyjne rozwiązanie – napęd okienny Ventic Solar ze zintegrowanym panelem słonecznym, który nie tylko zapewni nam wygodę i bezpieczeństwo, ale również pozwoli obniżyć koszty późniejszej eksploatacji.

Sterowanie oknami

Napęd okienny Ventic Solar został stworzony z myślą o łatwym, bezprzewodowym sterowaniu oknami dachowymi, fasadowymi i wywietrznikami w oranżeriach. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie okna są trudno dostępne, a użytkownik chciałby je otwierać do przewietrzania. Dzięki kompaktowej konstrukcji Ventic Solar łączy w sobie napęd, monokrystaliczny panel słoneczny oraz akumulator. Takie rozwiązanie umożliwia łatwy montaż w miejscach, gdzie zainstalowanie tradycyjnych napędów, ze względu na konieczność doprowadzenia linii zasilającej, byłoby bardzo utrudnione i kosztowne. Jego zastosowanie świetnie sprawdza się również w pomieszczeniach, gdzie remont został niedawno ukończony i prace budowlane niezbędne przy montażu tradycyjnych napędów są niewskazane.

Wykorzystaj słońce

Ventic Solar dzięki ruchomemu panelowi słonecznemu osadzonemu bezpośrednio na napędzie nie wymaga skomplikowanych prac montażowych, a jedynie zwrócenia panelu w stronę słońca. Co więcej, dzięki wydajnemu akumulatorowi magazynującemu energię, zyskujemy pewność, że nasz napęd zadziała nawet w przypadku braku światła słonecznego. Dodatkowo napęd Ventic Solar wyposażony został w wygodne sterowanie sygnałem radiowym, kodowanym przy użyciu 128-bitowego klucza AES. Rozwiązanie takie zapewnia nie tylko komfort obsługi, ale także zabezpiecza nasz dom przed próbami włamania. Istotną zaletą systemu jest również możliwość wykorzystania jednego pilota do sterowania aż 10 oknami, co w przypadku dużej ilości zainstalowanych napędów znacznie ułatwia obsługę całej instalacji. 

Ze względu na specyficzne miejsce pracy, napędy Ventic Solar wyposażono w obudowy wykonane z aluminium, dzięki czemu są one odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, są one dostępne aż w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym. Dzięki temu istnieje możliwość doskonałego ich dopasowania do kolorystyki budynku.

Nowatorskie rozwiązanie dla domu

Ventic Solar działający na bazie energii słonecznej wykorzystuje nowoczesną myśl technologiczną. Ma zastosowanie w oknach połaciowych i innych oknach trudnodostępnych, w domach jednorodzinnych, ogrodach zimowych, przeszkleniach budynku. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu ekologicznej energii słonecznej, jego eksploatacja nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, co sprawi, że nasz dom będzie nie tylko wygodny i bezpieczny, ale również oszczędny.

Informacje dodatkowe -  cechy napędu:

przetwarzanie energii słonecznej na elektryczną oraz wykorzystanie jej do sterowania oknami,

prosty bezprzewodowy montaż oraz optymalne możliwości łączenia z istniejącymi instalacjami,

monokrystaliczny panel słoneczny o wysokiej wydajności, pobierający maksymalną ilość energii słonecznej,

układ silnikowy sterowany za pomocą mikroprocesora, zaopatrzony w funkcję zarządzania stopniem naładowania akumulatora zapewnia optymalne wykorzystanie światła oraz precyzję sterowania silnikiem napędu,

podwójny zestaw akumulatorów o wysokiej pojemności i niskiej utracie ładunku na okresy wysokiego zachmurzenia,

wygodna obsługa za pomocą pilota,

możliwość regulacji kąta ustawienia panelu w celu optymalnego ustawienia względem słońca,

opcja posługiwania się gotowymi ustawieniami, np. dziesięciominutowe wietrzenie lub połowiczne uchylenie,

wbudowana funkcja automatycznego okresowego wietrzenia, zapewniająca korzystny mikroklimat w pomieszczeniach,

możliwość bezprzewodowego, niezależnego od centralnego zasilania obsługiwania świetlików lub okien dachowych w ścianach pionowych,

funkcjonalna, kompaktowa obudowa z odlewanego ciśnieniowo cynku oraz odporny na korozję łańcuch,

konsole montażowe ze stali nierdzewnej, pokryte farbą proszkową dopasowaną do obudowy,

części plastikowe w odpowiednim kolorze, wykonane z odpornego na wstrząsy i promienie słoneczne poliwęglanu.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »