Firma » Biznes

VI Kongres Stolarki Polskiej z rekordową liczbą uczestników i znamienitymi gośćmi

VI Kongres Stolarki Polskiej z rekordową liczbą uczestników i znamienitymi gośćmi
Zobacz więcej zdjęć »
Kongres Stolarki Polskiej to największe wydarzenie w polskiej branży stolarki budowlanej. VI edycja Kongresu odbyła się w dniach 21-22 maja 2015 roku i przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Gościem specjalnym imprezy był Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki.

Ciekawy program merytoryczny, możliwość nawiązania nieformalnych, bezcennych kontaktów i przyjazna atmosfera sprawiły, że VI Kongres Stolarki Polskiej cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. – W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji na Kongresie – wzięło w nim udział ponad 350 osób. To pokazuje, że wydarzenie jest niezwykle potrzebne i dobrze odpowiada na potrzeby naszej branży – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD, organizatora imprezy. Rangę Kongresu podkreśliła obecność Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera i Ministra Gospodarki. Kierowany przez niego resort objął Patronat Honorowy nad wydarzeniem, a minister w swoim przemówieniu podczas otwarcia imprezy mocno zaznaczył, że branża stolarki budowlanej jest ważnym sektorem rodzimej gospodarki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Merytoryczną część obrad VI Kongresu Stolarki Polskiej rozpoczęła dyskusja w gronie prezesów czołowych polskich firm, poświęcona tematyce skutecznego prowadzenia biznesu. Uczestnicy rozmowy podkreślili rolę eksportu i stworzenia systemu kształcenia zawodowego dla dalszego rozwoju branży. Drugi panel tematyczny wydarzenia to wyzwania związane z nową ustawą konsumencką, które są niezwykle istotne z punktu widzenia funkcjonowania firm i ich relacji z odbiorcami produktów. Dyskusje prowadzone w ramach pierwszego dnia Kongresu zakończył panel dotyczący aktualnego stanu prawa unijnego w zakresie oszczędności energii w budownictwie,  w którym wprowadzenia do rozmowy dokonał Peter Winters, Prezes Europejskiej Organizacji Osłon Okiennych (ES-SO).

Po części merytorycznej Kongresu przyszedł czas na wieczorną Galę, w czasie której tradycyjnie już wręczono Certyfikaty Związku POiD dla firm członkowskich. Nie mogło również zabraknąć kolejnej odsłony Orłów Polskiej Stolarki. Zaszczytne wyróżnienia trafiły do laureatów w trzech kategoriach. Orła w kategorii „Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej 2014", głosami uczestników Kongresu, przyznano Andrzejowi Wiśniowskiemu, właścicielowi i twórcy sukcesu marki WIŚNIOWSKI. Po raz pierwszy w historii wręczono statuetkę w kategorii „Ekspert Stolarki Budowlanej". O tym, do kogo trafi nagroda zadecydowali dziennikarze mediów branżowych. W głosowaniu padł remis, dlatego wyróżnienia odebrali ex aequo: Janusz Komurkiewicz z firmy FAKRO Sp. z o.o. i Andrzej Polijaniuk z firmy Schüco International Polska Sp. z o.o. Orłami Polskiej Stolarki w kategorii „Wyróżnienie Prezesa i Zarządu Związku POiD" uhonorowano Ilonę Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki – za efektywną współpracę i wsparcie przy realizacji „Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI” i firmę DRUTEX S.A.

Gala VI Kongresu Stolarki Polskiej była również znakomitym momentem do uhonorowania zasłużonych przedstawicieli branży. Dyplom uznania za wkład w funkcjonowanie Związku POiD odebrała Maria Waśkiewicz, była Prezes tej organizacji. Honorowe Członkostwo Związku POiD przyznano Jackowi Sarnowskiemu, założycielowi, współwłaścicielowi i Prezesowi firmy PORTA KMI Poland Spółka z o.o. Spółka Komandytowa. Zwieńczeniem części oficjalnej Gali było wręczenie specjalnych certyfikatów dla przedsiębiorstw zaangażowanych w kampanię edukacyjną „DOBRY MONTAŻ". Ceremonię poprzedził pokaz mody profesjonalnej odzieży dla monterów stolarki budowlanej.

Drugi dzień Kongresu upłynął pod znakiem architektury przyszłości. O wyzwaniach z nią związanych dyskutowano podczas panelu z udziałem architektów i przedstawicieli firm z branży budowlanej.   W dyskusji podkreślono rolę projektowania w technologii BIM (ang. Building Information Modeling) dla funkcjonowania branży i spełnienia stojących przed nią wymagań, związanych m.in.  z energooszczędnością. Po zakończeniu panelu przyszedł czas na rozstrzygnięcie II etapu konkursu architektonicznego BARGEWORK®. Zadaniem jego uczestników było zaprojektowanie wnętrza pływającego biura. Zwycięskie i wyróżnione prace można było obejrzeć na specjalnej wystawie, zatytułowanej „Architektura przyszłości… na wodzie?”.

Zwieńczeniem VI Kongresu Stolarki Polskiej było przemówienie Janusza Komurkiewicza, Prezesa Zarządu Związku POiD. Dokonano w nim podsumowania wydarzenia i sformułowania kierunków dalszego rozwoju branży stolarki budowlanej. Zgodnie z wnioskami płynącymi z dyskusji panelowych, podkreślono konieczność kontynuacji dotychczasowych działań Związku POiD służących stworzeniu zawodu montera stolarki budowlanej i systemu kształcenia zawodowego w tym zakresie. Za kluczowe uznana została także intensyfikacja eksportu w ramach kolejnej edycji Branżowego Programu Promocji i ścisłe współdziałanie z Ministerstwem Gospodarki w tym zakresie. Równie istotne jest sprostanie wyzwaniom związanym z energooszczędnością budownictwa, co wymaga współpracy w ramach całego środowiska branżowego oraz edukowania odbiorców nowoczesnych wyrobów na temat korzyści płynących z ich użytkowania. Szczegółowe wytyczne dla działań Związku POiD zostaną opracowane i zaprezentowane w formie rezolucji.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »