Gospodarka » Żywność

Vobro wspomaga dzieci w Czechach

Vobro wspomaga dzieci w Czechach
Zobacz więcej zdjęć »
Pod koniec września zakłady cukiernicze Vobro przekazały swoje wyroby czesko-słowackiej fundacji „Šťastný úsměv” opiekującej się rodzinami dzieci z rozszczepami wargi i podniebienia. Czekoladki zostały wręczone podopiecznym podczas dwudniowego spotkania 30 rodzin w miejscowości Revika Vizovice

„Šťastný úsměv” to fundacja założona w 2008 r. Od tego czasu zajmuje się pomaganiem ludziom z rozszczepem twarzy, informowaniem na temat tej wady rozwojowej oraz organizowaniem regularnych spotkań informacyjnych rodzin dzieci dotkniętych rozszczepem z ekspertami w tej dziedzinie.  Rozszczep wargi i podniebienia to wady powstające jeszcze na etapie embriogenezy i są związane z nieprawidłowym rozwojem twarzoczaszki tzw. zajęcza warga albo wilcza paszcza. Rozszczep może być z powodzeniem leczony operacyjnie, zwłaszcza jeżeli leczenie zostanie przeprowadzone we wczesnym dzieciństwie.

Polska firma Vobro, produkująca czekoladki, postanowiła wspomóc inicjatywę naszych południowych sąsiadów i zasponsorować słodkie upominki dla podopiecznych fundacji. Innymi firmami zaangażowanymi w akcje były czeskie oddziały Coca Coli, Baty, UniCredit Leasing, Max Factor i wielu innych. Zaangażowanie tych wszystkich firm pozwoliło na zorganizowanie weekendu pełnego atrakcji dla 30 rodzin dzieci z rozszczepem. W programie przewidziano wiele atrakcji, jak wycieczka w Beskidy, bal przebierańców, ognisko, malowanie twarzy, zwiedzanie zamku w Vizovicach czy pobyt w Dinoparku w Vyskov. Dzieciom jednak najbardziej do gustu przypadły wielkie paczki z prezentami od sponsorów wydarzenia, w tym czekoladki od polskiej firmy Vobro. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

atom

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »