Technologie » Telekomunikacja

W 2008 roku firma Polycom odnotowała najwyższy wzrost przychodów

W 2008 roku firma Polycom odnotowała najwyższy wzrost przychodów
Zobacz więcej zdjęć »
Wyniki raportu firmy Wainhouse pt. „Zestawy wideokonferencyjne” (‘Videoconferencing Endpoints’) pokazują, że firma Polycom odnotowała znaczący wzrost przychodów w regionie EMEA

Firma Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], światowy lider w dziedzinie technologii telepresence, jak również rozwiązań audiowizualnych, osiągnęła w 2008 roku najwyższy odnotowany wzrost przychodów w sektorze rozwiązań ‘wideokonferencji grupowych' (‘Group Videoconferencing') w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wśród wszystkich dostawców. Wyniósł on 32%. Ponadto, firma Polycom wybiła się ponad średnią rynkową, jeżeli chodzi o sprzedaż zestawów w porównaniu do 2007 rokiem.

"2008 był dla Polycom rokiem powrotu na szczyt w regionie EMEA," powiedział Andrew W. Davis, partner Wainhouse Research, agencji niezależnych analityków rynku, która śledzi rozwój w obszarze wideokonferencji od ponad 10 lat. "W tym okresie, Polycom nie tylko wyprzedziła inne firmy, ale również osiągnęła znaczący udział w rynku zarówno w regionie EMEA, jak i na całym świecie, jeżeli chodzi o przychody ze sprzedaży sprzętu końcowego i zestawów wideokonferencyjnych."

"Zgodnie z oceną analityków z Wainhouse, w 2008 roku w regionie EMEA firma Polycom odnotowała najwyższy wzrost przychodów oraz zwiększyła swój udział w rynku, z czego jesteśmy dumni." powiedział Steve Leyland, wiceprezes na region EMEA. "Dzięki ulepszonej ofercie produktowej oraz rozbudowanej sieci partnerów w regionie, jesteśmy w stanie dalej zwiększać sprzedaż oraz umacniać naszą pozycję na rynku."

W trudnym ekonomicznie okresie, dyrektorzy generalni firm próbują wypracować metody redukcji kosztów. Systemy HD video oraz telepresence stanowią odpowiedź na to zapotrzebowanie. Szeroka oferta rozwiązań HD video i telepresence proponowana przez firmę Polycom zapewnia klientom szybki zwrot na inwestycji, pozwalając jednocześnie na realne obniżenie wydatków.

Opracowana przez firmę Polycom seria HDXTM do instalacji w warunkach biurowych, służąca do obsługi wideokonferencji, posiada szeroką gamę opcji i funkcji odpowiadających potrzebom małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, umożliwia obsługę środowisk zintegrowanych, jak również ma zastosowanie w komputerach osobistych oraz salach konferencyjnych. Wszystkie rozwiązania firmy Polycom oparte są na najnowocześniejszych technologiach zgodnych ze standardami branżowymi i współpracują na najwyższym poziomie jakości z ponad 1.5 mln systemów wideokonferencyjnych video, jakie są obecnie w użyciu.

Najnowszy raport Wainhouse na temat rynku ‘Zestawów wideokonferencyjnych' podsumowujący 2008 rok został opublikowany 27 lutego, 2009 roku. Dotyczy systemów typu „multi-codec" do zastosowań w komputerach osobistych oraz salach konferencyjnych.

Informacje o firmie Polycom
Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań zunifikowanej komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne zapewniają transmisję głosu i obrazu o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu, ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy, sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD.
Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »