Firma » Praca

W branży IT, sprzedaży i inżynierii najwięcej benefitów dla pracowników

Jak wynika z analizy badań przeprowadzonych na zlecenie monsterpolska.pl przez firmę Mareco, w większych firmach pracownicy mogą liczyć na więcej benefitów. Telefony komórkowe, laptopy i samochody służbowe najczęściej otrzymują osoby pracujące w sprzedaży, branży IT oraz inżynierowie.

W ponad trzech czwartych firm pracownicy mają do dyspozycji telefony komórkowe. Podobna liczba pracodawców w ramach funduszu świadczeń socjalnych zapewnia wczasy, dopłaty do urlopów, imprezy integracyjne. 

Z telefonów komórkowych korzystają przede wszystkim inżynierowie (86%), pracownicy sprzedaży (86%) i branży FMCG (83%). Natomiast fundusze świadczeń socjalnych otrzymują najczęściej finansiści i inżynierowie (80%).

65% pracowników ma służbowego laptopa i samochód. Z laptopów korzystają głównie pracownicy branży IT i FMCG oraz inżynierowie (wszystkie ok. 70%), podobnie jeśli chodzi o samochody służbowe.

Wśród dodatkowych korzyści oferowanych pracownikom ponad połowa firm wymieniła ubezpieczenia zbiorowe, a 36% pakiety zdrowotne. Fundusze emerytalne oferowane są w 14%. 7% firm oferuje swoim pracownikom akcje pracownicze i menadżerskie.

Benefity są częściej oferowane pracownikom w większych firmach, zatrudniających powyżej 100 pracowników.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy przeprowadzonej na zlecenie monsterpolska.pl przez firmę Mareco. W dniach 16 sierpnia – 7 września 2011. Badaniem objętych zostało 240 losowo wybranych przedsiębiorstw z województw małopolskiego, mazowieckiego oraz śląskiego. Wszystkie badane firmy zatrudniają przynajmniej 50 pracowników i działają w jednej z ośmiu wskazanych branż: IT, sprzedaż, finanse, telekomunikacja, księgowość, przemysł, FMCG, inżynieria. W każdym z trzech województw zrealizowanych zostało po 10 wywiadów z firmami z każdego z badanych sektorów.

Monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Osoba kontaktowa:

Ewelina Nowicka

Specjalista ds. PR

Triple PR
ul. Leszno 8/28, 01-192 Warszawa
tel. 22 216 54 13;
ewelina.nowicka@triplepr.pl

 

 

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonsterPolska.pl
http://monsterpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »