Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

W Chinach powstanie szpital okulistyczny wykorzystujący sieć 5G

W mieście Xiamen w południowo-wschodnich Chinach ma powstać szpital okulistyczny, w którym komunikacja będzie się odbywała z wykorzystaniem technologii 5G.


Zapewni to lepszy komfort dla pacjentów i personelu, umożliwiając jednocześnie świadczenie nowej gamy usług medycznych.

Zgodnie z zapisami ramowej umowy, podpisanej 2 czerwca br., nowy szpital zostanie utworzony dzięki współpracy kliniki Xiamen Eye Center, Uniwersytetu w Xiamen, lokalnego oddziału China Telecom oraz giganta technologicznego Huawei.

„Sieć 5G może nie tylko poprawić jakość połączeń i szybkość transmisji danych, ale także zapewnia więcej możliwości dla usług medycznych” – powiedział Zhang Guangbin, wiceprezes kliniki Eye Center. Transmisje operacji okulistycznych online, zdalne konsultacje i prowadzenie operacji okulistycznych na odległość to kluczowe obszary, w których planowane jest przyszłe zastosowania tej technologii.

Miasta w całych Chinach sukcesywnie adaptują sieć 5G, wdrażając nowe usługi zaspokajające popyt publiczny w sektorach takich jak transport, rozrywka i opieka zdrowotna.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »