Kultura, sztuka » Kultura

W Dzień Życzliwości zdobądź życzliwy autograf

W Dzień Życzliwości zdobądź życzliwy autograf
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz czwarty wrocławianie obchodzić będą Dzień Życzliwości. Sobota 21 listopada stanie się wspaniałą okazją, by nie tylko rozjaśnić jesienną aurę serdecznością i uśmiechem, ale także by zdobyć wyjątkowy Kalendarz z rysunkami Andrzeja Tylkowskiego – z autografem samego twórcy!

We Wrocławiu Światowy Dzień Życzliwości obchodzony jest od 2006 roku. W tym dniu wszyscy staramy się wysłać w świat pozytywny przekaz, zamanifestować swoją przyjaźń i tolerancję dla ludzi różnych wyznań, ras i upodobań.

Staramy się celebrować okazję, by - wbrew jesiennej pogodzie - uśmiechać się do najbliższych, sąsiadów i osób spotkanych na ulicy. Wykorzystać szansę, by od tego dnia zacząć życzliwiej patrzeć na świat już codziennie.

Z Dniem Życzliwości od początku związany jest wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski, który już po raz czwarty zaprojektował graficzną oprawę obchodów tego święta. To jego rysunki, które od lat nieodmiennie wzbudzają w ludziach optymizm i pozytywne nastawienie do siebie i świata, tego dnia witają wrocławian na ulicach, w sklepowych witrynach i w internecie.

Działania Andrzeja Tylkowskiego gorąco wspiera żona Katarzyna Majewska, autorka pomysłu na akcję pod hasłem „życzliwe donosy", która jest nowym elementem tegorocznych obchodów. - Najlepszym sposobem na wykorzenienie złych nawyków jest zastępowanie ich nawykami dobrymi. - mówi - Z tym jest podobnie i w życiu osobistym i w życiu społecznym. Potrzebujemy długiej historii pozytywnej praktyki, która wyprze z naszych umysłów negatywne mechanizmy. Dla mnie Dzień Życzliwości to taki wielki Donos na Życie, który potwierdza, że nie jest z Nim jeszcze tak źle. Wierzę, że takie działania przyczyniają się do pozytywnego przebudowywania naszej polskiej mentalności, która nie cieszy się zbyt dobrą opinią.

Klimat życzliwości, choć w bardzo intymnym, osobistym wydaniu, emanuje także ze stworzonego przez wydawnictwo Ilustris Kalendarza z rysunkami Andrzeja Tylkowskiego na 2010 rok. Bohaterowie kalendarza to para bliskich sobie osób, celebrująca swoją codzienność - ciesząca się sobą, swoją miłością i obecnością. Moje rysunki, - pisze Andrzej Tylkowski we wstępie do Kalendarza - to często zapis „chwili średniej ważności", ale już sam fakt zanotowania i zauważenia takiej chwili - niezbyt ważnej i nieodświętnej - nadaje jej wdzięk i czar chwili niepowtarzalnej. Czyni z niej wielką, nieprzegapioną okazję, którą udało się odkryć dla siebie i przeżyć w pełni."

W tym roku wrocławskie obchody Dnia Życzliwości rozpoczną się już w sobotnie południe 21 listopada w domu handlowym Renoma. Poznamy wtedy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Opowiadań o Wrocławskich Krasnalach oraz rysunki wyróżnione w towarzyszącym mu konkursie plastycznym. Nagrodzone prace - zarówno literackie, jak i plastyczne - można będzie czytać i oglądać w wyjątkowej książce, prezentowanej podczas Dnia Życzliwości w salonie Empiku w Renomie. A przy okazji miłośnicy twórczości Andrzeja Tylkowskiego będą mogli zdobyć autograf autora na swoim egzemplarzu tegorocznego Kalendarza. Twórca kalendarza i oprawy graficznej Dnia Życzliwości będzie podpisywał nowy kalendarz w sobotę 21 listopada w godz. 13.00 - 15.00 w salonie Empik w Renomie.

Andrzej Tylkowski - znany wrocławski grafik, od ponad dekady prowadzi z żoną Katarzyną Majewską wydawnictwo ILUSTRIS propagujące ideę pocztówki autorskiej. Jak sam opowiada, rysowanie traktuje jako proces o charakterze terapeutycznym, pozwalający mu zmierzyć się z sytuacjami trudnymi oraz utrwalać na dłużej te sympatyczne, wyjątkowe. Za każdym razem tworzy z inspiracji wewnętrznej, przenosząc na papier chwile, które są mu najbliższe, przeżycia, w których jest na co dzień zanurzony. Jego intymny świat, przełożony na rysunek, niesie jednak ze sobą niezwykle uniwersalny przekaz - o czym świadczy popularność kartek Wydawnictwa nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.
Andrzej Tylkowski chętnie angażuje się w wiele społecznych inicjatyw: od czterech lat jest autorem oprawy graficznej wrocławskiego Dnia Życzliwości, dla wydawnictwa Znak zilustrował wyjątkową książkę „My mamy kota na punkcie kota". Jego prace można także podziwiać na kartkach UNICEF-u.¬ W lutym 2006 roku wrocławski grafik znalazł się w gronie twórców nagrodzonych „Asami Empiku" - nagrodami za bestsellery 2005 roku.

Więcej na www.ilustris.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »