Firma » Finanse
W okresie przedświątecznym składanych jest nawet o 92% więcej wniosków kredytowych
W przypadku wniosków obejmujących finansowanie inicjatyw proekologicznych, w szczególności projektów związanych z energetyką prosumencką i rozproszoną, w okresie od połowy listopada do połowy grudnia tego roku, liczba wniosków kredytowych wzrosła o 92%, a w odniesieniu do wszystkich typów kredytów, średni wzrost ukształtował się na poziomie 64%.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Najwięcej wniosków kredytowych dotyczyło finansowania „zielonych inwestycji“, a wzrost w tym obszarze osiągnął dynamikę na poziomie 92% rdr. Również zapotrzebowanie na kredyty ratalne znacząco się zwiększyło - wzrost tego segmentu wyniósł 74%. O 45% wzrosła liczba wniosków dotyczących kredytów samochodowych, a o 33% kredytów gotówkowych. Łącznie w okresie przedświątecznym, średni wzrost, biorąc pod uwagę wszystkie typy dostępnych w Inbanku produktów kredytowych, wyniósł 64%.
Najwięcej na projekty proekologiczne i samochody
O jakie środki wnioskują Polacy? Średnia kwota netto kredytu w analizowanym okresie waha się od 2,984 złotych na kredyty ratalne, przez 11,539 zł na kredyty gotówkowe, po 25,761 złotych na kredyty związane z „zielonymi inwestycjami“ i 29,494 złote na kredyty samochodowe. Z wyjątkiem kredytu gotówkowego (-14%), wysokość kredytów, o jakie wnioskują klienci Inbanku również wzrosła w porównaniu do końcowego okresu 2020 roku – od 9% dla kredytów proekologicznych i 16% dla kredytów ratalnych, do 30% w przypadku kredytów samochodowych.
Wydłużył się także średni okres kredytowania: o 1 miesiąc (średnio wynosi on 24 miesiące) w przypadku kredytu ratalnego, o 3 miesiące dla kredytów proekologicznych (obecnie jest to 114 miesięcy) i o 5 miesięcy dla kredytów samochodowych (obecnie 61 miesięcy). Z punktu widzenia wolumenów, wciąż podstawowym produktem oferowanym przez Inbank jest kredyt ratalny, który Grupa Inbank rozwija już od ponad 11 lat.
Inbank w rok pożyczył ponad miliard złotych
Inbank Polska rozpoczął działalność w 2017 roku. W bieżącym roku portfel udzielonych przez niego kredytów przekroczył już 1 mld złotych, a według danych BIK udział Inbanku w nowej sprzedaży kredytów ratalnych w III kwartale 2021 r. osiągnął blisko 8%. Z rozwiązań ratalnych Inbanku skorzystało już ponad ćwierć miliona Polek i Polaków.
Nadesłał:
Malgorzata Urbas
|
Komentarze (0)