Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

W poszukiwaniu równowagi między zdrowiem i urodą.

Aby podnieść swoją atrakcyjność, kobiety podejmują wiele działań, jednak nie zawsze są one skuteczne. Co zrobić, by takie działania były naprawdę skuteczne? Kluczem okazuje się słowo równowaga – element, który wpływa na piękno i zdrowie każdej kobiety.

Każda kobieta, niezależnie od wieku, chce być piękna. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Research International zaledwie 4% Polek uważa się za atrakcyjne, a  tylko 8% za ładne. Niestety, żadna z kobiet nie uważa, że jest piękna[1]

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zdrowe nawyki to klucz do sukcesu

Rozdźwięk pomiędzy wizją idealnego wyglądu a własnym odbiciem w lustrze często bywa przyczyną frustracji, niezadowolenia i kompleksów. Dlatego zanim kobieta przedsięweźmie kroki prowadzące ją ku wymarzonemu wizerunkowi, powinna uświadomić sobie, że klucz do pięknego wyglądu leży w tym, by umiejętnie równoważyć czynności pielęgnacyjne oraz poprawiające stan zdrowia. Bardzo istotnym elementem dbania o zdrowie i urodę jest konsekwencja. Sporadyczne działania, np. masaże, kilkudniowe restrykcyjne diety czy maseczki typu „Błyskawiczny Efekt" mogą przynieść jedynie krótkotrwałe efekty. Trwała pozytywna zmiana wyglądu i samopoczucia wymaga wypracowania zdrowych nawyków, które będzie się regularnie powtarzać.

„Wśród zdrowych nawyków, które warto wykształcić, bardzo istotne jest wprowadzenie regularności w codzienne życie. Stałe pory i długość snu oraz jedzenie kilku odpowiednio zbilansowanych posiłków dziennie, po pewnym czasie przyniosą zauważalne efekty w postaci poprawy samopoczucia, zwiększonej energii do działania oraz lepszej kondycji cery, włosów i paznokci. Codzienna dawka aktywności fizycznej to kolejny ważny czynnik, zwłaszcza dla osób, u których z racji siedzącego trybu pracy, ruch jest ograniczony do minimum. Nie mniej ważna od regularnego trybu życia jest profilaktyka zdrowotna. Prawdziwa i mądra troska o zdrowie i urodę oznacza, że nawet w napiętym terminarzu zawsze uda nam się wygospodarować czas na regularne badania kontrolne. " - takie zasady zrównoważonego stylu życia i dbania o urodę proponuje wprowadzić w życie Joanna Bylinka, psycholog i coach zdrowia w Instytucie HAPPYMORE.

Oczyszczaj, nawilżaj, odżywiaj i rozpieszczaj skórę

Nie tylko systematyczny wysiłek poprawia dobre samopoczucie czy urodę. Od czasu do czasu niezbędne jest też świadome „rozpieszczanie siebie". „Zabiegi pielęgnacyjne, masaże, relaks w saunie, aromatyczne kąpiele i rytuały w SPA pozwalają rozluźnić napięte mięśnie, wygładzić skórę i odżywić ciało. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym lub SPA to dobra inwestycja - wypielęgnowana skóra znacząco wpływa na poprawę wyglądu. Najlepsze efekty pielęgnacyjne daje cykliczne powtarzanie określonych zabiegów. Należą do nich: oczyszczanie skóry, dobry masaż i przede wszystkim właściwe nawilżanie skóry, zarówno na zewnątrz jak również od środka, czyli spożywanie odpowiedniej ilości wody" - podkreśla Agata Podczaska, twórczyni Instytutu HAPPYMORE. 

Dobry kosmetyk to podstawa

Aby stosowane kosmetyki przynosiły widoczne efekty pielęgnacyjne oraz zapobiegały starzeniu się skóry, a przy tym były w pełni bezpieczne powinny być produkowane z należytą starannością, z najwyższej jakości surowców pochodzenia naturalnego oraz w oparciu o najnowsze technologie kosmetologiczne. Takie kosmetyki można bezpiecznie stosować podczas zabiegów pielęgnacyjnych twarzy oraz przeciw starzeniowych, w szczególności u osób o skórze delikatnej, wrażliwej i wymagającej, gdyż nie powodują one podrażnień skóry" - podkreśla Agata Podczaska.

Wdrożenie zdrowego stylu życia wśród kobiet jest bardzo istotne, bowiem aż 66,6% kobiet w Polsce odczuwa dolegliwości spowodowane mało higienicznymi nawykami[2]. Tym samym równowaga zdrowia i urody staje się bardzo ważna dla wielu kobiet. Dostrzegli to producenci kosmetyków naturalnych, ekologicznych lub też organicznych, które rozpowszechniają się na polskim rynku. Wyrazem rosnącej popularności kosmetyków naturalnych jest fakt, iż coraz chętniej po nie sięgają po nie tylko same konsumentki, ale również ośrodki SPA i wellness, które następnie wykorzystują je w swoich zabiegach i seansach odnowy. Przykładem może być kooperacja marki HAPPYMORE, proponującej ekskluzywne kosmetyki ze złotem i srebrem oraz aktywnymi składnikami botanicznymi i luksusowego hotelu Głęboczek Vine Resort & SPA, którzy przy okazji nawiązania współpracy, organizują wykłady i konsultacje dermatologiczne. Podczas nich, organizatorzy chcą upowszechniać wiedzę o korzyściach płynących ze zdrowego stylu życia oraz mądrej, świadomej pielęgnacji zdrowia i urody.

Nie jest się łatwo zorientować w gąszczu składników i oznaczeń, które z kosmetyków są bogate w składniki aktywne, odżywcze czy też lecznicze. Dobierając kosmetyki do indywidualnych potrzeb skóry, szukajmy w nich składników o unikalnych właściwościach oraz tych o naturalnym pochodzeniu, które ukoją i poprawiają kondycję skóry. Z kolei decydując się na pobyt w SPA wybierajmy miejsca, które oferują holistyczne podejście do klienta i jego potrzeb. Zabieg na twarz powinien być czymś więcej niż tylko kilkuetapowym procesem kosmetycznym. Umiejętnie projektowane zabiegi pielęgnacyjne powinny oferować cały wachlarz doznać sensorycznych tak, aby skóra, będąc w kompletnym stanie relaksu, mogła pozwolić aktywnym składnikom na dogłębną jej regenerację. To najlepszy sposób na uzyskanie harmonii tak wewnętrznej jak i zewnętrznej"- mówi Ewelina Jarosz, Manager SPA w Głęboczek Vine Resort & SPA.

We współczesnym świecie, zdrowie i wygląd odgrywają coraz większą rolę. Dlatego, poszukując równowagi między zdrowiem i urodą, warto posiłkować się zdrowymi nawykami i naturalnymi kosmetykami doskonałej jakości.

Dodatkowe informacje:

Dorota Bąkowska

Biuro prasowe

Tel. 728 397 225

e-mail: bakowska@mcconsultants.pl

Anna Kryj

Biuro prasowe

Tel. 728 361 681

e-mail: kryj@mcconsultants.pl


[1] „Prawdziwe piękno. Redefinicja". Raport Dove. Warszawa:2013. http://idoveyou.kalicinscy.com/files/raport_dove_piekno_redefinicja.pdf  [dostęp: 29.11.2013.]

[2] Ostrowska A. [red.] Raport Polki 2013. Zdrowie i jego zagrożenia. Warszawa: 2013 http://www.fzk.org.pl/pdf/RAPORT_LEKKI.pdf [dostęp: 29.11.2013.]



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »