Dom » Wnętrza

W proszku? W żelu? W kapsułkach? Jak wybrać idealny środek piorący.

W proszku? W żelu? W kapsułkach? Jak wybrać idealny środek piorący.
Zobacz więcej zdjęć »
Dla naszych mam czy babć wybór był prosty: szare mydło i soda, a potem proszek do prania, który na rynku pojawił się na początku XX wieku. Świat idzie jednak naprzód, a wraz z nim technologia prania.

Proszki, płyny, żele, kapsułki - szerokich wybór współczesnych detergentów przyprawia niekiedy o zawrót głowy. Przyjrzyjmy się bliżej najnowszym osiągnięciom laboratoriów chemicznych w dziedzinie skutecznego i… bezpiecznego prania.
Czterech wspaniałych
Z punktu widzenia receptury o skuteczności środka piorącego decyduje zawartość´ w produkcie czterech głównych składników:
 
detergentów – czyli aktywnych składników rozpuszczających brud, 
enzymów - przyspieszających rozpad zabrudzeń skrobiowych, tłuszczowych, owocowych oraz chroniących włókna przed mechaceniem, 
molekuł anticalc – odpowiedzialnych za zmiękczanie wody (co zwiększa skuteczność prania i chroni pralkę przed kamieniem),
aktywnego tlenu – pomagającego w uzyskiwaniu nieskazitelnej bieli.

Każdy z tych elementów jest tak samo ważny i w równym stopniu wpływa na końcowy rezultat prania. Idealnym rozwiązaniem byłoby zatem połączenie wysokiej zawartości każdego z nich w jednym idealnym detergencie – mówi Aleksandra Dudek – Brand Manager odpowiedzialna za markę Perlux. Nie jest to jednak takie proste. Dlaczego? 

Albo, albo?
Uwarunkowania fizyczne i chemiczne sprawiają, że nie każdy z wymienionych składników tak samo dobrze sprawdza się w różnych postaciach. Przykładowo: największą zawartość detergentów uzyskać można w produktach w formie płynnej/żelowej.  Enzymy tracą z kolei swoją aktywność w środowisku wodnym, dlatego najlepiej działają w proszkach. Podobnie jak molekuły zmiękczające wodę. Czy oznacza to, że idealny produkt piorący nie istnieje? Niekoniecznie!

Hybryda w Twojej pralce
Po kilku latach wytężonej pracy i testów badawczych eksperci z laboratorium Lakma opracowali recepturę? łącząca? proszek i żel, która rewolucjonizuje rynek detergentów do prania. Innowacyjna technologia hybrydowa umożliwia połączenie fazy proszkowej i żelowej w jednym środku piorącym, dzięki czemu jest niezawodny w walce z brudem i uporczywymi plamami na ubraniach. Tak, jak samochody hybrydowe łączą to, co najlepsze w silnikach elektrycznych i spalinowych, tak w perłach piorących Perlux Multicaps „zamknęliśmy” to, co najskuteczniejsze w żelu oraz proszku do prania. Gwarantuje to najlepszy efekt końcowy – mówi Brand Manager marki Perlux.

Perłowe bezpieczeństwo
Oprócz wysokiej skuteczności, perły piorące cechuje również bezpieczeństwo. Detergent zamknięty w folii nie pyli. Drobinki proszku nie przedostają się do układu oddechowego, co minimalizuje ryzyko alergii. Ponadto forma kapsułek eliminuje powszechny problem przedozowania środka piorącego. Eksperci biją na alarm, że nadużywanie substancji piorących może powodować niszczenie tkanin, jest niebezpieczne dla środowiska i powoduje alergie. Perlux Multicaps nie zawiera tak zwanych „wypełniaczy”, podwyższających wagę i objętość produktu. Tego typu dodatki nie rozpuszczają się w wodzie, przez co mogą osiadać na elementach pralki i skracać jej żywotność, a także powodować szarzenie tkanin. Wypełniacze są również jednym z głównych chemikaliów zanieczyszczających wody na naszej planecie.

Dossier produktu:
Perlux – Multicaps perły piorące 
Pojemność: 24 szt., 16 szt., 10 szt., 2 szt.
Cena: ok. 25 zł /24 szt.

Sposób zastosowania: wyjmij jedną perłę do prania Perlux i umieść ją w bębnie pralki. Następnie włóż do bębna pralki ubrania i włącz pralkę jak zwykle. Ciesz się świeżym, czystym i pachnącym praniem!


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Galeria

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »