Motoryzacja » Samochody

W swoim systemie multimedialnym Volvo zintegruje funkcje Google Assistant, Play Store oraz Maps

W swoim systemie multimedialnym Volvo zintegruje funkcje Google Assistant, Play Store oraz Maps
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars, ogłosił dziś, że współpracuje z Google nad integracją sterowanych głosowo funkcji Google Assistant, Google Play Store, Google Maps oraz innych serwisów Google w swoim systemie multimedialnym kolejnej generacji – bazując na systemie operacyjnym Android produkcji Google.


Partnerstwo Volvo Cars z Google jeszcze bardziej wzmocni zaangażowanie klientów Volvo w interakcje z ich samochodami. Aplikacje i usługi opracowane przez Google i Volvo są zintegrowane w aucie, a kolejne tysiące dodatkowych apek są dostępne przez Google Play Store – w wersjach zoptymalizowanych i zaadaptowanych dla bazujących na systemie operacyjnym Android systemów multimedialnych w samochodach. Ponieważ kolejna generacja systemu Sensus będzie pracować w oparciu o system operacyjny Android, nowe apki i aktualizacje oprogramowania będą dostępne w czasie rzeczywistym i można je będzie automatycznie stosować. Dzięki temu przyszłe modele Volvo będą mogły reagować na potrzeby klientów i oferować kierowcom aktualne informacje oraz usługi predykcyjne.

– Wprowadzenie usług Google na pokład samochodów Volvo przyspieszy procesy innowacyjne w sferze connectivity oraz nada nowy impet naszemu rozwijaniu aplikacji oraz usług connected – powiedział Henrik Green, senior vice president of research and development w Volvo Cars – Wkrótce kierowcy Volvo będą mieć bezpośredni dostęp do tysięcy aplikacji in-car, które ułatwiają codzienne życie, a doznania sfery connected przeżywane w samochodzie czynią rozrywką.

Google Assistant to centralny interfejs głosowy z samochodem, który pozwala kierowcy na kontrolę funkcji pokładowych – jak klimatyzacja – oraz wykorzystywanie aplikacji do odtwarzania muzyki i wysyłania wiadomości. Ta integracja przyczynia się do redukcji czynników rozpraszających kierowcę, dzięki czemu skupi się on bardziej na drodze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »