Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

"W trosce o pewną przyszłość" dziecka

Już niedługo 1 września. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to dobry czas, aby przy okazji zakupu wyprawki do szkoły zastanowić się nad przyszłością swoich dzieci. Wybierając odpowiednią polisę można zgromadzić pieniądze na przyszłe studia naszej pociechy.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut SMG/KRC na zlecenie ING Życie wynika, że 95% Polaków uważa się za osoby odpowiedzialne. Zdaniem blisko 1/3 respondentów, odpowiedzialność ta przejawia się głównie w trosce o dzieci. Chcąc zapewnić im idealne warunki do rozwoju, rodzice niejednokrotnie muszą przeznaczyć na ten cel duże środki finansowe. Aby zapewnić potomstwu lepszy start w dorosłe życie bez konieczności rezygnacji z własnych marzeń oraz planów, można wykupić tzw. ubezpieczenie posagowe. ING Życie oferuje polisę „W trosce o pewną przyszłość” pozwalające na bezpieczne gromadzenie kapitału, który w przyszłości ułatwi dziecku start w dorosłe życie.

Praktyczna i przejrzysta polisa

Ubezpieczenie posagowe ING Życie łączy w sobie ochronę życia z inwestycją. Oznacza to, że składka ubezpieczeniowa składa się z dwóch części. Pierwsza – inwestycyjna, przeznaczona jest na budowanie kwoty gwarantowanej, czyli tej, która zostanie wypłacona na koniec umowy. Natomiast część ochronna zabezpiecza zgromadzenie środków, nawet w wypadku śmierci rodzica, jego niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji. O tym, jak procentowo zostanie podzielona składka, ubezpieczony wie od początku umowy, gdyż podział ten zależy od jego wieku i okresu, na jaki umowę zawiera. Podział ten nie zmienia się przez cały czas trwania umowy.

„Pan Andrzej ma 35 lat i 3-letnią córkę. Z myślą o niej, wspólnie z żoną, wykupili w ING ubezpieczenie „W trosce o pewną przyszłość”. Wybrali 15-letnią umowę i składkę w wysokości 250 zł miesięcznie. Z tej składki 25 zł przeznaczone jest na
ochronę, a pozostałe 225 zł to część inwestycyjna, która buduje kapitał dla córki. Na koniec umowy Pan Andrzej otrzyma co najmniej sumę zainwestowanych środków, czyli 41 400 zł. Może też liczyć na naliczany co roku zysk. W przypadku śmierci Pana Andrzeja w trakcie trwania umowy, mimo braku wpływu składek, całą gwarantowaną kwotę wraz z potencjalnym zyskiem otrzyma jego już 18-letnia córka” – wyjaśnia Anna Kiraga z ING Życie.


Produkt dostosowany do potrzeb rodziców


Plan systematycznego inwestowania, poprzez regularne wpłacanie relatywnie niedużych kwot, gwarantuje ustaloną na początku umowy kwotę i daje możliwość uzyskania dodatkowego zysku naliczanego co roku. Około 95% środków inwestowanych jest w sprawdzone i ściśle określone przepisami papiery wartościowe. Oznacza to, że są one w pełni bezpieczne. Maksymalnie 5% środków przeznaczanych jest na inwestycje o wyższym stopniu ryzyka, dzięki czemu zwiększa się szansa uzyskania zysków.

Ubezpieczenie posagowe, to proste i skuteczne narzędzie pozwalające zadbać o przyszłość oraz edukację dzieci. Miesięczny system opłacania składek doskonale mobilizuje do systematycznego oszczędzania, nawet jeśli wpłacane kwoty są minimalne. W przypadku przejściowych problemów finansowych istnieje możliwość zmniejszenia wysokości składki albo okresowego jej zawieszenia. Najważniejsze jednak, że „W trosce o pewną przyszłość” łączy w sobie korzyści produktów inwestycyjnych i gwarantowanych, pozostając równocześnie prostym i przejrzystym, nawet dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z produktami ubezpieczeniowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »