Rozrywka » Turystyka

Wakacje za ćwierć miliona

W trakcie tegorocznych wakacji więcej Polaków (59%) planuje wyjechać na urlop – wynika z badania CBOS. W jaki sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na letni wypoczynek, aby spędzić go bezpiecznie? Jak uchronić się przed wysokimi kosztami pomocy medycznej na miejscu?

Zbliża się letni sezon urlopowy. Wybierając wakacje, często polujemy na okazję i kupujemy wycieczki last minute. Większość klientów, którzy podróżują, czy to z biurem podróży, czy na własną rękę, stara się ograniczyć koszty wyjazdu i nie wykupuje dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Może okazać się, że to błąd, przez który wakacje te mogą stać się najdroższymi w życiu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Problemy zdrowotne na wakacjach

Przygotowując się do urlopu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestię zdrowia i bezpieczeństwa podczas wakacji. Może się bowiem okazać, że będziemy potrzebowali pomocy medycznej w trakcie zagranicznego wypoczynku. Kupując wycieczkę w biurze podróży, warto zwrócić uwagę na punkt umowy dotyczący ubezpieczenia, gdyż często polisy podróżne zawarte w umowie z biurem podróży to podstawowe ubezpieczenie na niewysokie sumy. Oznacza to, że w sytuacji choroby lub wypadku, klienci otrzymają pomoc jedynie do podanego limitu, a pozostałe przewyższające go koszty będą musieli pokryć sami. Wybierając kierunek wyjazdu i rodzaj zaplanowanej aktywności warto przeanalizować, co może się zdarzyć i wówczas oszacować sumę ubezpieczenia, która będzie wystarczająca w przypadku ewentualnych kłopotów ze zdrowiem.


O ile w sytuacjach pogorszonego samopoczucia bądź bólu zęba, klienci mogą sami udać się do lekarza, o tyle w sytuacjach nagłego wypadku, utraty przytomności lub złamania kończyny, niezbędny jest transport medyczny. Koszty leczenia wówczas powiększone są o koszty transportu medycznego. W tym przypadku cena zależy od rodzaju transportu (karetka, helikopter czy ambulans lotniczy), dystansu oraz rodzaju pomocy udzielonej podczas transportu. Dodatkowo koszty te rosną, jeśli wymagana jest hospitalizacja ubezpieczonego.

 

Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się podczas wakacji. Trudno też przygotowywać się na nieprzyjemności, kiedy planujemy wymarzone wakacje. Niemniej jednak warto przeanalizować statystyki, poszukać odpowiedniego ubezpieczenia lub zwiększyć jego sumy. Warto wykupić takie ubezpieczenie, które oferuje również usługi assistance. Samo ubezpieczenie bowiem gwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów i wypłatę odszkodowania. Ubezpieczenie wzbogacone zaś o assistance gwarantuje profesjonalną i skuteczną pomoc na miejscu zdarzenia, a nawet zadba o bliskich, gdy ubezpieczony będzie przebywał w szpitalu – mówi Marcin Zieliński Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

 

Najdroższe wakacje w życiu

W minionym sezonie letnim firma Europ Assistance obsługiwała sprawy, gdzie interwencja dla pojedynczego przypadku stanowiła koszt prawie ćwierć miliona złotych. W poprzednich latach zdarzały się sytuacje, gdzie rachunki za pomoc medyczną poza granicami kraju były jeszcze wyższe.

Turystka podróżująca z synem po Australii, źle się poczuła i karetką została przewieziona do lokalnego szpitala. Okazało się, że po raz pierwszy wystąpiły u niej problemy z sercem, w wyniku których musiała zostać w szpitalu. Po tygodniowym okresie hospitalizacji stan pacjentki ustabilizował się, co pozwoliło na jej powrót do kraju, konieczne było zorganizowanie repatriacji. Łączne koszty pomocy wyniosły około 220 tys. złotych.

Innym razem mężczyzna, który od dłuższego czasu leczył się kardiologicznie, przed podróżą do Argentyny wykupił rozszerzenie swojej polisty turystycznej dotyczące chorób przewlekłych. Niestety podczas rejsu statkiem po Oceanie Atlantyckim, mężczyzna zasłabł i  stracił przytomność, był reanimowany i konieczne było jego przetransportowanie do szpitala. W lokalnej placówce medycznej została mu udzielona niezbędna pomoc. Po hospitalizacji został przetransportowany do Polski. Łączne koszty pomocy wyniosły około 170 tys. złotych.

Z kolei turystka podróżująca po Chinach, zadzwoniła do Centrum Alarmowego i zgłosiła potrzebę konsultacji medycznej, w związku z bólem nogi, który ograniczał możliwości chodzenia. Po wstępnych badaniach okazało się, że to zapalenie stawu biodrowego, które wymagało hospitalizacji i leczenia farmakologicznego. Po pobycie w szpitalu turystka została przewieziona do Polski. Łączne koszty udzielonej pomocy to ok. 150 tys. złotych.

We wszystkich powyższych przypadkach osoby miały wykupioną odpowiednią polisę turystyczną, dzięki której możliwe było zorganizowanie pomocy, a co najważniejsze suma ubezpieczenia pokryła wszelkie koszty. W przeciwnym razie turyści musieliby sami opłacić bardzo wysokie rachunki i z pewnością byłby to najdroższe wakacje w ich życiu.

Bezpieczny wypoczynek bez przykrych, nieprzewidzianych zdarzeń pozwoli nam cieszyć się chwilami relaksu. Warto zatem jeszcze przed wyjazdem zabezpieczyć się, wykupując specjalne ubezpieczenie podróżne, które zapewni nam natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży. Oferta Europ Assistance Polska zapewnia ubezpieczonemu organizację i pokrycie kosztów usług świadczonych na rzecz ubezpieczonego za granicą, dzięki czemu nie musi się on martwić o zwrot wysokich kosztów udzielonej pomocy – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Europ Assistance Polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »