Zdrowie » Uroda
Wakacyjne przetwory – czy jesteś przygotowany na sezon?
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Aby przez cały rok cieszyć się smakiem warzyw, owoców i grzybów warto pomyśleć o marynowaniu, którego podstawą jest dobrej jakości ocet i odpowiednie przyprawy. Jesteście przygotowani do przyrządzania wakacyjnych przetworów?
Kluczowym składnikiem podczas przygotowywania przetworów jest ocet. Warto wybrać sprawdzony produkt, jak np. ocet spirytusowy OCTIM, który powstaje w wyniku naturalnej fermentacji octowej spirytusu i nie zawiera w składzie żadnych dodatkowych substancji.
Jak powstaje ocet spirytusowy OCTIM?
Dobry ocet spirytusowy otrzymywany jest poprzez naturalną fermentację octową spirytusu. W fabryce OCTIM w Olsztynku surowiec zanim zostanie przekazany do produkcji, poddawany jest wnikliwej kontroli laboratoryjnej, m.in. na zawartość fuzli i aldehydów. Jeśli nie spełnia wyśrubowanych wymagań – jest odsyłany do producenta.
Po naturalnym procesie fermentacji ocet jest wielokrotnie filtrowany, a następnie ponownie kontrolowany i rozlewany do butelek. Dzięki temu do klientów trafia produkt najwyższej jakości.
Ponad 50 lat tradycji i doświadczenia
W wytwórni z Olsztynka, która stawia na lokalne produkty i regionalne receptury, ocet spirytusowy od lat przygotowywany jest tradycyjnymi metodami.
- W sezonie, gdy zapotrzebowanie na ocet spirytusowy jest bardzo duże, jesteśmy w stanie wyprodukować nawet 125 tysięcy litrów octu dziennie, co daje nam ćwierć miliona półlitrowych butelek – zdradza Małgorzata Kuźniewska, menadżer produktu firmy OCTIM.
Ocet spirytusowy najlepszy do przetworów!
Chrzanowa zalewa do ogórków
- 1 l wody
- 250 ml octu spirytusowego 10% OCTIM
- 45 g soli
- 180 g musztardy chrzanowej OCTIM
- 300 g cukru
Składniki zalewy gotujemy. Kiedy wywar zacznie wrzeć, zdejmujemy go z ognia i studzimy. Umyte ogórki obieramy ze skóry i kroimy w plastry lub ćwiartki. Do każdego wyparzonego słoiczka układamy: 1 listek laurowy, łyżeczkę ziaren białej gorczycy, 1 ziele angielskie, 3 ziarna pieprzu czarnego, 1 baldach kopru, 2 liście czarnej porzeczki. Następnie do słoiczków układamy ciasno ogórki, zalewamy zalewą i mocno zakręcamy czystą i suchą zakrętką. Pasteryzujemy przez 12 minut od chwili zagotowania się wody.
Grzybki w zalewie słodko-kwaśnej
- oczyszczone grzyby leśne
- 750 ml wody
- 180 ml octu spirytusowego 10% OCTIM
- 35 g cukru
- 20 g soli
- 1 liść laurowy, 3 ziarna pieprzu, 2 ziarenka ziela angielskiego, łyżeczka ziaren białej gorczycy.
W garnuszku zagotowujemy wodę, dodajemy sól, cukier. Grzyby wrzucamy do osolonej wody. Następnie dodajemy 2 łyżki octu (dzięki temu grzybkom nie ściemnieją kapelusze). Gotujemy ok. 10 min i przekładamy do słoiczków. Do każdego słoiczka wrzucamy przyprawy i zalewamy gorącą zalewą. Odwracamy do góry dnem, żeby słoiczki się zamknęły.
Poznaj rodzinę octów OCTIM!
Ocet jabłkowy – produkowany jest wyłącznie z polskich jabłek, nie zawiera konserwantów. Dzięki zawartości makro- i mikro- elementów (potas, żelazo, magnez) oraz witamin podniesie walory odżywcze potraw ze świeżych warzyw, a także dań z drobiu i ryb. W 2016 r. otrzymał znak „Poznaj Dobrą Żywność”, przyznawany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi produktom, które cechuje wyjątkowo wysoka i stabilna jakość.
Ocet balsamiczny – delikatnie kwaskowy smak przełamany nutą słodyczy stanowi idealny dodatek do świeżych owoców, takich jak truskawki, melon czy gruszka oraz surówek.
Ocet winny – z czerwonego lub białego wina stanowi doskonałą bazę do sosów oraz marynat do mięs.
Więcej na www.octim.com.pl
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Octim
|
Komentarze (0)