Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Walka z łuszczycą coraz bardziej skuteczna

Walka z łuszczycą coraz bardziej skuteczna
Zobacz więcej zdjęć »
Jeśli na Twojej skórze pojawiają się czerwone zmiany, pokryte czymś w rodzaju srebrzystej łuski, to mogą być pierwsze objawy łuszczycy. To schorzenie, którego nie da się całkowicie wyleczyć, ale dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów można zlikwidować objawy choroby nawet w 100%.

Na łuszczycę choruje 2,5-3% populacji i jest to najczęściej pojawiająca się choroba skóry. Dotyka ona głównie dorosłych, w równym stopniu kobiety, jak mężczyzn. Na szczęście nie jest to choroba zakaźna, skłonności do zachorowania na łuszczycę są dziedziczne. Jeśli jedno z rodziców choruje, jest 30% szans, że dziecko także będzie dotknięte tą chorobą, a gdy dwoje rodziców ma łuszczycę – to aż 75% szans.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Mimo tak powszechnego występowania, do dziś nie do końca wiemy, jak dokładnie powstają zmiany skórne. Ich występowanie nasila się wiosną i jesienią, a latem, dzięki promieniom słonecznym, wygląd skóry się poprawia. Pojawianie się czerwonych wykwitów na skórze ma związek z zaburzeniami rogowacenia naskórka – komórki naskórka u zdrowego człowieka dojrzewają przez około miesiąc i w tym czasie przemieszczają się z głębszych warstw skóry na jej powierzchnię. U chorych na łuszczycę komórki te pojawiają się na powierzchni skóry już po kilku dniach, tworząc czerwone wybrzuszenia, często pokryte łuskami. Warto wiedzieć, że na nasilenie występowania objawów mają wpływ takie czynniki jak stres, niedobory snu, zmiany hormonalne, a także niektóre leki i niewłaściwa dieta.

Dotychczas nie znaleziono leku, który całkowicie wyeliminowałby łuszczycę, ale można dość skutecznie walczyć z jej objawami. Tę chorobę leczy się kremami i maściami, które znoszą stan zapalny skóry, eliminują łuskę (maści salicylowe i mocznikowe), preparatami dziegciowymi, retinoidami i sterydami (pomagają zahamować zbyt szybkie dojrzewanie komórek naskórka). Leczenie sterydami ma jednak swoje minusy – skóra, na której zastosowano sterydy, staje się cieńsza, jest skłonna do rozstępów.

Chorym na łuszczycę skutecznie pomagają także dermokosmetyki, które naturalne substancje, wyciągi z roślin, składniki mineralne i nie mają negatywnych skutków ubocznych. Najbardziej znane australijskie preparaty Dr Michaels (żel myjący, maść i odżywka regenerująca do skóry) zostały przebadane w kilku europejskich ośrodkach – między innymi w Klinice Dermatologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wyniki pokazały, że aż 76,6% chorych na łuszczycę pospolitą po zastosowaniu preparatów Dr Michaels zauważyło poprawę*. Co więcej, chorzy docenili także łatwość stosowania preparatów, ich odpowiednią konsystencję i zapach.

Podczas leczenia łuszczycy i pielęgnacji skóry ze zmianami chorobowymi trzeba pamiętać, że tak naprawdę leczymy nie tylko chorą skórę. Pacjenci z łuszczycą to często osoby, które przez chorobę tracą pewność siebie, mają zaniżoną samoocenę, zaczynają izolować się od otoczenia, a to może prowadzić nawet do depresji. Dlatego warto wypróbować wszystkie możliwe sposoby walki z tą chorobą.

 

*wyniki badań: http://drmichaels.com.pl/pl/i/WYNIKI-BADAN/22

Informację opracował: Skupieński Marketing



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

escritor

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »