Dom » Nieruchomość

Warsaw Spire – betonowanie ogromnej płyty fundamentowej pod budynek wieżowy rozpoczęte

Warsaw Spire – betonowanie ogromnej płyty fundamentowej  pod budynek wieżowy rozpoczęte
Zobacz więcej zdjęć »
Na placu budowy Warsaw Spire, największego budowanego obecnie w Europie kompleksu biurowego realizowanego przez Ghelamco Poland, rozpoczęto fazę betonowania płyty fundamentowej budynku wieżowego.

Betonowanie fundamentu 220-metrowego budynku A to jeden z najważniejszych etapów prac. Płyta denna o powierzchni 2300 m2, na której posadowiony będzie 49-kondygnacyjny budynek, umieszczona jest 16 m poniżej poziomu gruntu. W pierwszym, trwającym dwa dni etapie wylewania podstawy fundamentowej zużyto około 1800 m3 betonu z drobnym kruszywem, co jest równe objętości aż 200 „gruszek" betonu Kolejne, następujące po sobie etapy betonowania zaplanowano na okres 4 tygodni, ze względu na wymagane przy tak ogromnym przedsięwzięciu przerwy technologiczne. Na betonowanie całej płyty pod budynek A zużyte zostanie łącznie ponad sześć tysięcy m3 betonu, który finalnie osiągnie grubość prawie 2,5 metra.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kompleks biurowy Warsaw Spire powstaje w Warszawie w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej. Warsaw Spire tworzą trzy budynki, które łącznie dostarczą około 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej: budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach, którego najwyższe piętra sięgną wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter).

Wszystkie etapy prac nad Warsaw Spire - od projektu po poszczególne fazy jego realizacji - przebiegają zgodnie z wytycznymi najpopularniejszego europejskiego certyfikatu BREEAM.

Deweloperem oraz generalnym wykonawcą największej realizowanej obecnie inwestycji biurowej w Europie jest Ghelamco Poland.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Partner of Promotion

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »