Gospodarka » Przemysł
Warunki konieczne do właściwego zamontowania klapy rewizyjnej
Zobacz więcej zdjęć » |
Klapy rewizyjne pod wypełnienie płytkami, składają się z 2 części – ramy wewnętrznej a także pokrywy. Na wyposażeniu włazu znajduje się także zbrojenie dzięki którem właz zwiększa swoją wytrzymałość na obciążenia. Przy odpowiednim doborze parametrów włazu, może on przenosić ruch pieszy a także kołowy. Klapy rewizyjne na wyposażeniu mają uchwyty do wyciągania które się wkręca w pokrywę włazu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W sytuacji, gdy samemu decydujemy się na zainstalowanie klap rewizyjnych, nie możemy zapominać o określonych zasadach, które muszą być przestrzegane. Oto kilka z nich poniżej:
Przede wszystkim należy pamiętać, aby zarówno górna, jaki i dolna część klapy rewizyjnej powinny być złożone w trakcie zabudowy. Klapy rewizyjne musi być wypoziomowana oraz ustawiona na wcześniej wykonanej studzience. Ważne, aby nie zapominać o pozostawieniu przestrzeni między brzegami górnej oraz dolnej jej części. Jeżeli nie zostanie to zrobione, może dojść do odkształcenia ramy klapy a to będzie skutkowało brakiem możliwości jej prawidłowego użytkowania. Ogólnie zalecane jest stosowanie wypełnienia betonem klasy B30 albo wyższej. Uzależnione powinno być to od wymiarów klapy oraz przewidywanego jej obciążenia. Należy także pamiętać o tym, by beton kłaść na taką wysokość, aby później móc swobodnie zabudować go określoną płytką ceramiczna tak żeby nie wystawała powyżej poziomu posadzki.
Gdy poznamy te zasady i będziemy ich przestrzegać, łatwiej będzie nam nie tylko montować, ale także nadzorować zakładanie klap rewizyjnych. Prawidłowo zainstalowana klapa rewizyjna będzie długo spełniać swoją funkcję, wyglądać estetycznie, a także zapewniać nasze bezpieczeństwo.
Nadesłał:
monter75
|
Komentarze (0)