Firma » Biura
Ważne decyzje, istotne wyposażenie – sale konferencyjne
Zobacz więcej zdjęć » |
Podobnie jak biurowe, meble konferencyjne z biegiem czasu przechodzą transformację. Zmieniają się wraz ze świadomością użytkowników i ich zapotrzebowaniem. Liczy się nie tylko wygoda, ale też design, dający możliwość skupienia przez dłuższy czas uwagi na jednym - istotnym z punktu widzenia firmy - zagadnieniu. Najlepiej, aby nic nie rozpraszało zebranych. Ważne są więc kolory i materiały, z jakich zostały wykonane meble, ale też barwy ścian czy wykładzin. Warto zadbać o to, by pomieszczenie było jasne i nie łączyło zbyt wielu elementów dekoracyjnych, które mogłyby rozpraszać uwagę. Odprężającym akcentem mogą być kwiaty doniczkowe - zieleń działa relaksująco także na nasz wzrok.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Stoliczku nakryj się
Centralne miejsce sali konferencyjnej zajmuje stół. Jego wybór zależy od ogólnego wystroju siedziby firmy, jej charakteru, wielkości pomieszczenia oraz przewidywanej liczby osób, które będą z niego korzystały. Przede wszystkim musi być stabilny i solidnie wykonany. Może być w kształcie owalu, podkowy, prostokątny lub okrągły - do wyboru mamy naprawdę dużo możliwości. Na jaką wersję się zdecydujemy, zależy od ogólnej koncepcji wnętrza, aranżacji całego biura i oczywiście naszych preferencji. Najważniejsze, aby był ergonomiczny i zapewniał wygodę. Istotna jest też powierzchnia blatu - wystarczająco duża, aby osoby przy nim siedzące swobodnie mogły położyć na nim dokumenty i inne potrzebne podczas spotkania przedmioty, takie jak np. laptop. Nowoczesne stoły konferencyjne wyposażone są w najróżniejsze udogodnienia: przelotki, kanały kablowe czy mediaporty. Mają lekką, modułową konstrukcję i są mobilne. Bez problemu można je przestawiać, powiększać lub pomniejszać ich powierzchnię w zależności od potrzeby chwili, a także unosić lub opuszczać blat. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są mobilne ścianki działowe, które w razie konieczności można błyskawicznie zamontować i równie szybko zdemontować. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas szkoleń i testów kompetencyjnych.
Krzesła do wyboru i koloru
Nie mniej ważne są krzesła konferencyjne. Mogą być one kolorowe i o wysmakowanym designie, z miękkimi siedziskami lub bardzo proste, niemal ascetyczne w formie. To od ich wyglądu zależy, jak będzie odbierane całe pomieszczenie. Rynek oferuje wiele możliwości i możemy więc pokusić się o naprawdę ciekawe formy. Pamiętajmy jednak, że w ich przypadku najważniejsza jest wygoda. Narady, szkolenia i konferencje trwają często wiele godzin, a źle dobrane, niewygodne siedzisko potrafi rozpraszać uwagę. Warto też zwrócić uwagę na ich wymiary. Nie powinny być za bardzo rozbudowane w przypadku, kiedy sala konferencyjna nie jest zbyt duża. Ze względu na oszczędność miejsca zdecydujmy się na bardziej minimalistyczne kształty i gabaryty, jednak nie mniej efektowny. W wyposażeniu sali konferencyjnej bardzo ważne jest zapewnienie odpowiednich ciągów komunikacyjnych oraz swobody ruchu osób siedzących obok siebie. Jeżeli planujemy przenosić krzesła z miejsca na miejsce i składować, ustawiając jedno na drugim, dobrze, aby były także sztaplowane.
Od pomysłu do realizacji
Projekt sali konferencyjnej można zlecić architektowi wnętrz, który zaaranżuje ją zgodnie z ogólnie przyjętą przez firmę koncepcją, a meble wykonać na zlecenie w stolarni. W tym wypadku często musimy dopilnować terminów realizacji i znaleźć poszczególnych usługodawców. Warto skorzystać jednak z usług firmy specjalizującej się w kompleksowym wyposażaniu przestrzeni biurowych, która świadczy usługi projektowe oraz nadzoruje prace na wszystkich etapach. Szukajmy firmy, która współpracuje z najlepszymi producentami i dostawcami mebli, a także ma wieloletnie doświadczenie w wyposażaniu wnętrz firmowych poparte referencjami.
Więcej inspiracji i pomysłów na urządzenie sali konferencyjnej: www.everspace.pl.
Nadesłał:
OKK!
|
Komentarze (0)