Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Weekend w górach Grybowskich z BERGSONEM

Weekend w górach Grybowskich z BERGSONEM
Zobacz więcej zdjęć »
Na szczycie wzniesienia Jaworze znajduje się stalowa wieża widokowa. Z niej rozciąga się niesamowity widok na Beskid Niski i Beskid Sądecki, a przy dobrej widoczności nawet na Tatry. To dla tych krajobrazów warto wybrać się na kilka dni do miejscowości Ptaszkowa.

Wieś mieści się w powiecie nowosądeckim, w gminie Grybów. Jest mała, cicha i spokojna - w sam raz na odrobinę relaksu. Stanowi również doskonałą bazę wypadową na Jaworze (882 metry n.p.m.). Nieliczni turyści wybierają niebieski szlak, który nie jest zbytnio męczący.

Wieżę widokową na szczycie Jaworze wzniesiono kilka lat temu. Ta metalowa, kratowa konstrukcja wyposażona została w cztery poziomy. Dzięki temu turyści mogą podziwiać widoki właśnie z czterech tarasów. Najwyższy z nich znajduje się na wysokości ponad 15 metrów. Na szczycie wieży mieści się dziewięciometrowy krzyż.

Kto nacieszy się już widokami może spokojnie wrócić do Ptaszkowej. Tam swoim pięknem zachwyca drewniany kościół z 1555 roku. Ma bardzo bogaty wystrój. To na zewnętrznej ścianie sakralnej budowli w niszy prezbiterium znajdowała się płaskorzeźba, która przedstawiała modlitwę Jezusa w Ogrodzie Oliwnym. Dopiero przeprowadzona renowacja wykazała, że dzieło to wykonał sam... Wit Stwosz. Dzisiaj płaskorzeźbę można podziwiać w muzeum w Nowym Sączu.
    
Przed wycieczką w góry należy się dobrze do niej przygotować. Bez względu na to, czy naszym celem są te wysokie czy niskie, warto pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach. Jak wiadomo, buty to podstawa. - Doskonale sprawdza się obuwie typu EPIC, które zostało wyposażone w podeszwę Vibram. Gwarantuje idealną przyczepność do podłoża. Dzięki temu but nie ślizga się po wilgotnej powierzchni - wyjaśnia Grzegorz Tryba, prezes marki BERGSON.

W niezbędniku każdego turysty powinny się znaleźć, między innymi: kurtka (np. FROST FIRE marki BERGSON), pakowny plecak  (np. STING 25 marki BERGSON), tabliczka czekolady, coś ciepłego do picia.

Po zdobyciu wzniesienia Jaworze może poczujemy się na siłach, aby wybrać się w  pobliskie Tatry?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja123

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »