Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Wegańska Wielkanoc w trzech odsłonach

Sprawdź, jak smacznie spędzić święta wielkanocne przy roślinnym stole i przekonaj się, że warzywa znajdziesz nie tylko w sałatkach, a bakalie i chrupiące orzechy nie są już jedynie domeną tradycyjnych mazurków! Proponujemy 3 propozycje wegańskich potraw, które sprawdzą się na świątecznym stole.

Choć fundamentem tradycyjnego stołu wielkanocnego są jajka, nabiał i biała kiełbasa, modna ostatnimi czasy kuchnia wegańska przewidziała już całą gamę ich świątecznych odpowiedników. Sprawdź, jak smacznie spędzić święta wielkanocne przy roślinnym stole i przekonaj się, że warzywa znajdziesz nie tylko w sałatkach, a bakalie i chrupiące orzechy nie są już jedynie domeną tradycyjnych mazurków! Proponujemy 3 propozycje wegańskich potraw, które idealnie sprawdzą się na świątecznym stole.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wiśniowo-nerkowcowe bezserniczki

Składniki:

·         300 g Orzechów nerkowca Bakalland

·         100 g Daktyli całe owoce Bakalland

·         100 g Wiórków kokosowe Bakalland

·         100 g Migdałów blanszowanych Bakalland

·         puszka mleka kokosowego

·         100 g wiśni mrożonych

·         4 łyżek syropu z agawy

·         sok z połowy cytryny

·         2 łyżki oleju kokosowego

Nerkowce zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na noc. 10 sztuk daktyli również zalewamy wrzącą wodą, po pół godzinie odlewamy wodę. Pół szklanki migdałów mielimy w młynku do kawy. Daktyle, wiórki kokosowe i zmielone migdały dodajemy do blendera i rozdrabniamy do połączenia się składników. Do formy na muffiny wkładamy papierowe papilotki. Do każdej z nich przekładamy odrobinę masy i ugniatamy, tworząc spód babeczki. Odlewamy wodę z nerkowców, orzechy przekładamy do blendera. Dodajemy stałą część mleczka kokosowego, wiśnie mrożone, 4 łyżki syropu z agawy, 2 łyżki oleju kokosowego, sok z cytryny i blendujemy wszystko na gładko. Powstałą masę przekładamy do przygotowanych papilotek. Wstawiamy na noc do lodówki. Po stężeniu ciasto wyjmujemy w formy oraz papilotek, przyozdabiamy polewą czekoladową i pojedynczymi wiśniami.

Delikatna konfitura cebulowa z musem z suszonych fig

Składniki:

·         1 kg cebuli

·         2 ząbki czosnku

·         1 papryczka chilli

·         200 g fig Bakalland

·         60 g Złotych owoców (miechunki peruwiańskiej) Bakalland

·         3 łyżki miodu

·         4 łyżki octu balsamicznego

·         gałązka świeżego tymianku

·         garść natki pietruszki

·         2 łyżki masła

·         sól, pieprz

Cebulę kroimy w piórka i podsmażamy na rozgrzanym maśle do zarumienienia. Następnie dodajemy czosnek i przyprawy. Całość dusimy pod przykryciem przez ok. 10 minut, do całości dodajemy posiekane i wcześniej namoczone w ciepłej wodzie figi i Złote owoce. Dusimy jeszcze przez kolejne 10 minut, dodajemy miód i ocet balsamiczny oraz roztarty w dłoniach tymianek. W zależności od potrzeb doprawiamy do smaku. Ciepłą konfiturę przekładamy do ozdobnego słoika (możemy pasteryzować lub przechowywać niepasteryzowaną w lodówce około tygodnia).

Chrupiący pasztet z soczewicy z orzechami włoskimi

Składniki:

·         1 szklanka ugotowanej brązowej soczewicy

·         ½ szklanki ugotowanej kaszy jaglanej

·         50 ml oleju rzepakowego

·         100 g orzechów włoskich Bakalland

·         100 g mieszanki orzechów Bakalland

·         1 duża cebula

·         2 łyżki sosu sojowego

·         1 liść laurowy

·         2 ziarna ziela angielskiego

·         5 goździków

·         1 łyżeczka majeranku

·         szczypta gałki muszkatołowej

·         sól, pieprz

Cebulę siekamy i podsmażamy na patelni do zeszklenia, razem z liściem laurowym, zielem angielskim i goździkami. Cebulę, z której wyjmujemy przyprawy dodajemy do ugotowanej wcześniej soczewicy i kaszy jaglanej. Do składników dodajemy sos sojowy, sól i pieprz oraz resztę przypraw. Wszystkie składniki blendujemy za pomocą delikatnych, pulsacyjnych ruchów. W zależności od smaku, możemy dodać wybrane przyprawy. Do masy dodajemy posiekane orzechy włoskie. Pasztet przekładamy do formy lub szklanych słoiczków i pieczemy w temperaturze ok. 180 stopni przez około 40-50 minut. Gotowy pasztet studzimy i dodatkowo ozdabiamy przed podaniem orzechami. Najlepiej smakuje w towarzystwie chrupkiego pieczywa.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38CC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »