Dom » Wnętrza

Węgiel kamienny czy brunatny, a może płomienny?

Węgiel kamienny czy brunatny, a może płomienny?
Zobacz więcej zdjęć »
Okazuje się, że ogrzewanie wnętrz domów i mieszkań różnymi gatunkami paliw stałych nie traci na popularności. Nic w tym dziwnego, bowiem dostosowanie gatunku i typu węgla do aktualnej pory roku niesie ze sobą możliwości obniżenia kosztów grzewczych.

A więc zimą kamienny, czy brunatny? A może jednak tani węgiel płomienny?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ogrzewanie paliwami stałymi, to nadal najtańsza z metod zapewnienia domownikom ciepła. Zatem nie dziwi fakt, że w kwestiach dostarczanego opału do wysokosprawnych kotłów wyposażonych w nowoczesne systemy automatyki staramy się być elastyczni. Dopasowanie do aktualnych warunków atmosferycznych odpowiedniego gatunku węgla sprawi, że znacząco obniżymy budżet przeznaczony wyłącznie na ogrzewanie.

Certyfikowany Tani Opał – węgiel kamienny
Kotły na paliwa stałe w celach grzewczych wykorzystywane są w ponad połowie polskich gospodarstw domowych. W większości z nich spalany jest węgiel kamienny. Skąd, to zaufanie to tego gatunku węgla? Wynika ono z dość wysokich parametrów grzewczych, popularnie nazywanych kaloriami oraz dość atrakcyjnej ceny. Pamiętajmy jednak, że na rynku dostępnych jest kilka odmian węgla kamiennego różniących się miedzy sobą zawartością siarki, czy popiołu. Mamy do wyboru: miał węglowy, koks oraz ekogroszek. Wysokoenergetyczny węgiel kamienny najchętniej stosowany jest do ogrzewania pomieszczeń zimą, wówczas gdy temperatura spada wyraźnie poniżej zera. Wynika, to głównie z jego wysokiej wartości opałowej i wydzielanego ciepła podczas spalania. Gatunek ten odznacza się wysoką zawartością węgla od 70-90 %, co decyduje o jego wysokiej energetyczności, ma również zdecydowany wpływ na jego cenę. Nie zapominamy jednak, że tylko wybór węgla renomowanego producenta i dystrybutora, mogącego pochwalić się certyfikatem jakości zagwarantuje nam wysoką temperaturę spalania (www.taniopal.pl).

Ciepło w niskiej cenie    - węgiel płomienny
Ciekawą propozycją zarówno pod względem energetyczności, jak i ceny jest węgiel płomienny, zwany również młodym węglem, będącym wariantem węgla kamiennego. Szczególnie polecany jest do zastosowania w okresach przejściowych, czyli pomiędzy porami roku oraz wówczas, gdy temperatura powietrza waha się w okolicach kilku stopni powyżej zera. Zastosowanie tego materiału opałowego, ogólnie bycie dość elastycznym w kwestiach doboru węgla do panujących warunków atmosferycznych zdecydowanie wpłynie na koszty całosezonowego budżetu przeznaczonego na ogrzewanie. Zaopatrzenie się w kilka rodzajów węgla workowanego, odznaczających się inną wartością opałową pozwoli szybko reagować na stale zmieniającą się pogodę, z pewnością zapewni domownikom ciepło, a budżetowi   pozwoli wygenerować oszczędności.

Węgiel brunatny – ekonomiczne ciepło
Kolejnym również ekonomicznym źródłem ciepła jest węgiel brunatny. Nie wolno jednak zapominać, że jego niska cena wiąże się także z niższą wartością opałową. W zależności od  jakości węgla, jego pochodzenia może się on odznaczać wartością od 25 do 70% ener¬gii, jaką dostar¬cza węgiel kamienny. Jest kru¬chy i  zna¬ko¬mi¬cie chło¬nie wodę, dlatego jego zakupu warto dokonywać latem, gdy jest maksymalnie wysuszony. Stosowanie zamiennie w cieplejszych okresach roku, również podczas ciepłych zim i jesieni tańszych materiałów opałowych nie nadwyręż domowych budżetów, nam samym z kolei dostarczy optymalną temperaturę we wnętrzach mieszkalnych.
 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tani Opał Sp. z o.o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »