Dom » Budownictwo

WICONA – Modernizacja, a budownictwo cyrkularne

WICONA – Modernizacja, a budownictwo cyrkularne
Zobacz więcej zdjęć »
Modernizacje to bardzo ważny aspekt zrównoważonego budownictwa. Wykorzystanie już istniejących obiektów ma ogromne znaczenie dla emisji CO2 wytwarzanego w czasie prac budowlanych. Wzorcowym przykładem doskonałej termomodernizacji i jednocześnie budownictwa cyrkularnego jest Van der Valk Hotel Venlo.

 Zastosowano tu aluminiowe ściany osłonowe ze zintegrowanym oświetleniem LED, ramy i drzwi przesuwne marki WICONA.

Modernizacja i termomodernizacja w budownictwie jest wciąż zagadnieniem, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia. Dotyczy to nie tylko budownictwa indywidualnego, ale też publicznego czy komercyjnego, gdzie betonowe ściany mogą być zastąpione aluminiową, energotwórczą fasadą. Marka WICONA jako dostawca inteligentnych, zaawansowanych technologicznie aluminiowych systemów budowlanych, jest świetnie przygotowana do tego, aby zaspokoić rynek termomodernizacji.

Przykłady modernizowanych obiektów można spotkać w całej Europie. Jednym z ciekawszych przykładów jest Van der Valk Hotel Venlo w północnej Limburgii w Holandii.

Na zlecenie Byldis Facades, firma WICONA dostarczyła aluminiowe ściany osłonowe ze zintegrowanym oświetleniem LED, ramy i drzwi przesuwne, które zostały zmodyfikowane zgodnie z życzeniem architekta. Hotel charakteryzujący się zrównoważonym podejściem, inspirowany modelem „cradle-to-cradle", jest jedyny w swoim rodzaju. Budynek, wyposażenie i codzienne funkcjonowanie są opracowywane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Hotel Van der Valk w Venlo to częściowe odnowienie i częściowa przebudowa obecnego budynku (wieży), a zarazem stworzenie nowej budowli. Złożona całość stała się elementem przyciągającym wzrok w swoim otoczeniu. Biorąc pod uwagę lokalizację w Venlo, światowej stolicy C2C, zwrócono uwagę na to, w jaki sposób zasady „cradle-to-cradle" mogą stanowić wartość dodaną dla hotelu. Jest to nie tylko zgodne z polityką władz miasta Venlo, ale przyczynia się również do poprawy jakości hotelu, jego wizerunku i rozpoznawalności wśród (przyszłych) gości. To zrównoważone podejście zostało zastosowane bardzo konsekwentnie, co w efekcie zadecydowało o wyborze rozwiązania aluminiowej ściany osłonowej firmy WICONA.

Niesamowity efekt

Firma WICONA od lat oferuje standardowe rozwiązanie do integracji oświetlenia LED w ścianach osłonowych. Rozwiązanie to opiera się na profilowanej aluminiowej listwie osłonowej z przezroczystą osłoną z tworzywa sztucznego. Zastosowano tu również indywidualnie zaprojektowane rozwiązanie w postaci specjalnej wytłoczki, aby na przykład śnieg, wiatr i woda nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla estetycznych nakładek. Na nowych fasadach wszędzie zastosowano aluminiowe elementy dekoracyjne, co nadaje fasadzie wyjątkowych walorów wizualnych.
WICONA dostarczyła również ściany osłonowe 52-metrowej wieży hotelowej o szerszej konstrukcji nośnej, wykonane z segmentowanych i zakrzywionych profili z serii WICONA WICTEC 50″.
Balkony wpuszczane w Venlo wyposażone są w okna uchylne WICONA, które gwarantują wysoki poziom wiatroszczelności i wodoszczelności. Na niektórych balkonach zastosowano drzwi przesuwne firmy WICONA, które pozwalają na jeszcze większe otwarcie na zewnątrz.

Profile aluminiowe tego systemu są wyciskane z nowego, wysokiej jakości stopu aluminium Hydro CIRCAL i składają się w co najmniej 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu (złomu poużytkowego). Aluminium to pochodzi z okien, drzwi i ścian osłonowych budynków, których żywotność dobiegła końca. W dwóch zakładach produkcyjnych w Europie odpady są rozdrabniane, sortowane i przetwarzane w celu wyprodukowania nowych, wysokiej jakości aluminiowych systemów budowlanych. Oznacza to, że architekci, deweloperzy, wykonawcy i użytkownicy końcowi mają pewność, że otrzymują produkt zrównoważony i wysokiej jakości, a redukcja emisji CO2 osiąga nowy poziom, zarówno w obiektach nowych jak i modernizowanych.

Klient: Hotel Van der Valk Venlo
Architekt: Quant Architectuur
Wykonawca: Wijnen Bouw Group
Partner firmy WICONA: Byldis
Lokalizacja: Venlo (NL)
Wykonanie: 2021
Wysokość: 52 m
Zdjęcia: Egbert de Boer

ŹRÓDŁO: WICONA PolskaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »