Dom » Nieruchomość

Widać już pierwsze, oszklone mieszkania Woronicza Qbik

Widać już pierwsze, oszklone mieszkania Woronicza Qbik
Zobacz więcej zdjęć »
7 200 m2 szkła, 2 450 m2 egzotycznego drewna, 550 000 sztuk ręcznie formowanych, klinkierowych cegieł i 35 550 m3 betonu. Takie ilości wysokiej jakości materiałów pochłonie budowa jedynych w Warszawie soft - loftów.

Na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Racjonalizacji widać już pierwsze cztery, dwupoziomowe lofty, w których niebawem powstaną mieszkania pokazowe.

 

Inwestycja Woronicza Qbik powstaje na Mokotowie, jednej z największych i najszybciej rozwijających się dzielnic miasta. Na przestrzeni ostatnich lat na poprzemysłowych terenach dzielnicy powstało wiele nowoczesnych centrów biurowych oraz inwestycji mieszkaniowych. W Woronicza Qbik deweloper Ghelamco wykorzystuje materiały, które charakteryzuje nie tylko najwyższa jakość, ale także idealne dopasowanie do loftowej idei inwestycji i postindustrialnego otoczenia.

 

 

Woronicza Qbik zmienia swój wygląd z tygodnia na tydzień. Niedawno ukończone zostały wszystkie  kondygnacje, na których wybudowanie zużyto  ponad 35 500 m3 betonu, a już pojawiają się pierwsze fragmenty nietypowej elewacji. Budynek o klasycznej architekturze nie pasowałby do tej części miasta. Postawiliśmy na odważną i nowoczesną konstrukcję. Część kompleksu od ulicy Woronicza zakryje szklana fasada z widocznymi elementami konstrukcji z metalu, drewna i betonu. Elewacja  pozostałych części inwestycji wykonana będzie z cegły klinkierowej i płytek ceramicznych. mówi Jeroen van der Torlen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Szklane elementy zajmą aż 37 % powierzchni całej elewacji budynku i staną się jego wizytówką. Do stworzenia tych ogromnych, szklanych, 3 warstwowych ścian wykorzystano aż 7 200 m2 materiału. Istotnym elementem wyglądu zewnętrznego Woronicza Qbik i czynnikiem podnoszącym komfort mieszkania będą również okna.. Wykonane z drewna egzotycznego, osłonięte od zewnątrz nakładkami aluminiowymi, będą całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Okna w mieszkaniach dwupoziomowych wyróżni dodatkowo niestandardowa wysokość dochodząca nawet do 6 m. Przeszklona fasada i wielkie okna przyczyniają się do unikalnego charakteru inwestycji i zapewnią znakomity dostęp światła dziennego do wnętrza budynku. Termin ukończenia prac związanych z budową elewacji przewidywany jest na koniec września 2011 r.

 

Woronicza Qbik to kompleks składający się z czterech budynków o zróżnicowanych wysokościach. W najwyższych miejscach Woronicza Qbik będzie liczył jedenaście, dziesięć, osiem lub sześć pięter. W inwestycji powstanie 350 mieszkań, w tym 187 dwupiętrowych soft - loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych. Przyszli mieszkańcy mają szeroki wybór, ponieważ deweloper oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 32 m2 do 206 m2.

 

Niekonwencjonalny wygląd budynku jest zasługą międzynarodowej pracowni Investment Environments (INVI). Woronicza Qbik to idealne miejsce dla tych, którym marzy się nowoczesne wnętrze pełne przestrzeni. Wszystkie lokale w inwestycji charakteryzować będą przede wszystkim duże okna i proste formy. Między budynkami powstanie zaciszne, funkcjonalne patio i punkty usługowo - handlowe. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z klubu fitness i siłowni, zjeść w eleganckiej restauracji, a dzień rozpocząć od porannej kawy na parterze rezydencji.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Partner of Promotion

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »