Technologie » Telekomunikacja

Więcej książek dla młodzieży w Karaoke4English

Więcej książek dla młodzieży w Karaoke4English
Zobacz więcej zdjęć »
W Karaoke4English - aplikacji do nauki angielskiego na smartfony, która umożliwia jednoczesne słuchanie i czytanie tekstów, a także tworzenie ćwiczeń ułatwiających zapamiętywanie nowych słówek – pojawiły się książki dla młodzieży z serii „Polar Fish”, autorstwa Andy Coombs'a.

Udostępnienie książek w aplikacji stało się możliwe, dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Brainglass, twórcą Karaoke4English, oraz Natur & Kultur, wiodącym szwedzkim wydawnictwem edukacyjnym. To właśnie Natur & Kultur jest wydawcą serii „Polar Fish” - popularnych książek wspomagających naukę angielskiego, które zostały napisane z myślą o młodych czytelnikach w wieku od 12 lat.
 
Historie zawarte w książkach z serii „Polar Fish” są podzielone są na różne poziomy trudności i gatunki (fantasy, przyjaźń, kryminał, horror). Umożliwia to każdemu użytkownikowi Karaoke4English wybranie takiej pozycji, która jest zgodna z jego poziomem angielskiego i zainteresowaniami. Aktualnie w Karaoke4English są dostępne 4 pozycje z serii „Polar Fish”. Wszystkie 16 książek, składających się na tą serię, będzie dostępne w aplikacji w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
 
Dostęp do 4 nowych książek kosztuje równowartość 3,29 euro. Można także zakupić pojedyncze rozdziały z każdej z książek za równowartość 0,5 euro.
 
Nowe książki – podobnie jak wszystkie inne zawarte w bibliotece Karaoke4English (m.in. Sherlock Holmes, Wilhelm Tell, Biblia, Koran) - możemy jednocześnie słuchać i obserwować wypowiadane przez lektora słowa na ekranie smartfona. Są one podświetlane, jak w karaoke. Znaczenie każdego nieznanego nam słowa możemy sprawdzić w słowniku - po prostu dotykając to słowo na ekranie. Każde sprawdzane słówko możemy też zachować w pamięci programu, który automatycznie stworzy wówczas ćwiczenia ułatwiające nam jego  zapamiętanie. Program na bieżąco monitoruje postęp naszej nauki i na tej podstawie proponuje nam ćwiczenia słówek, tak abyśmy na pewno je opanowali.
 
Z Karaoke4English można korzystać z telefonów z systemem iOS (iPhone iPod Touch; pobierz: http://itunes.apple.com/us/app/karaoke4english/id455221430?ls=1&mt=8) oraz Android (pobierz: https://market.android.com/details?id=org.vocab.android.bookshelf). Aplikacja wraz z pierwszym tekstem (inauguracyjne przemówienie Johna F. Kennedy'ego) jest dostępna za darmo.
 
O Brainglass
Brainglass jest producentem mobilnych aplikacji e-learnigowych, który czerpie z ponad 10-letniego doświadczenia szwedzkiej firmy Vocab. Spółka ta była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność swoich rozwiązań do wspomagania nauki. Brainglass pozyskał niedawno 1,9 miliona euro dofinansowania od funduszy inwestycyjnych, które mają pomóc w rozwoju spółki. Więcej informacji na temat firmy jest dostępne pod adresem: www.brainglass.com.
 
Społeczność: http://www.facebook.com/brainglass 
Śledź nowości: http://www.twitter.com/brainglass 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »