Dom » Budownictwo

Wiecha na budowie drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej

Wiecha na budowie drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej
Zobacz więcej zdjęć »
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu inwestycji „Alchemium – magia chemii jutra” Politechniki Łódzkiej. Generalny wykonawca ALSTAL Grupa Budowlana zakończył pierwszy etap prac konstrukcyjnych, co zostało zwieńczone symbolicznym zawieszeniem wiechy.

Prace budowlane inwestycji wartej ponad 100 mln zł przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Budowa drugiego etapu Alchemium realizowana jest w systemie zaprojektuj i wybuduj. Dzięki tej inwestycji Wydział Chemii Politechniki Łódzkiej zyska kompleks 130 nowoczesnych laboratoriów, które zlokalizowane zostaną w sześciokondygnacyjnym budynku. W obiekcie znajdą się także pomieszczenia techniczne, magazyny, warsztaty i miejsca do składowania odpadów chemicznych. Łączna powierzchnia użytkowa powstającego obiektu wyniesie ponad 10.4 tys. m2, a kubatura blisko 60 tys. m3.

- Zawieszenie wiechy oznacza, że ważny etap budowy został zakończony. Bardzo dziękuję swojemu zespołowi, który działa bardzo sprawnie i z ponadprzeciętnym zaangażowaniem przy tak skomplikowanym wykonawczo i projektowo obiekcie – powiedział Michał Michalak, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL, dodając: - Rozpoczęliśmy już roboty dachowe, a także montaż fasad szklanych i wentylowanych. Dodatkowo rozpoczęto wykonywanie instalacji wewnętrznych oraz tynków wewnętrznych.

Jak podali przedstawiciele generalnego wykonawcy, do wykonania obecnego stanu konstrukcji, wykorzystano aż 860 ton stali oraz 7100 m3 betonu.

Budowa Alchemium to kolejna inwestycja realizowana na terenie województwa łódzkiego przez firmę ALSTAL Grupa Budowlana. Niedawno spółka zakończyła generalny remont Centrum Szkoleniowo–Konferencyjne Uniwersytetu Łódzkiego, budowę magazynu wyrobów gotowych Adamed Pharma S.A. w Pabianicach oraz Term Poddębice.

O ALSTAL Grupa Budowlana

ALSTAL Grupa Budowlana to polska, rodzinna firma, która od 47 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji. Firma wybudowała wiele obiektów w całym kraju, a głównym obszarem świadczenia usług jest budownictwo kubaturowe, w tym: biurowce, osiedla mieszkaniowe, magazyny i hale produkcyjne. Bydgoska spółka posiada sześć Oddziałów, które zlokalizowane są w miastach o dużym potencjale inwestycyjnym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »