Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wielki powrót składaków

Popularny składak, czyli rower składany, jest dobrym środkiem transportu dla mieszkańców dużych miast. Niegdyś był bardzo popularny, zaś prawdziwa karierę zrobił w latach 70. i 80. XX wieku.

Dziś wraca do łask, zaś nowe technologie sprawiają, że składanie i transportowanie takiego roweru jest niezwykle proste. Składaki we współczesnej odsłonie są dostosowane do nowych potrzeb. Mają różną budowę: dostępne są zarówno niewielkie rowery, jak i składaki przypominające bardziej rowery górskie. Są dostępne zarówno z kołami o średnicy 16 cali, jak i w wersjach 26-calowych. Najbardziej popularne są te składaki, które mają koła 20-calowe.

Bez względu na rozmiary koła są składaki rowerami bardzo poręcznymi. Brak w ich przypadku problemów z przechowywaniem, gdyż spokojnie zmieszczą się w każdym mieszkaniu. Ich transport jest równie łatwy. Po złożeniu i umieszczeniu w specjalnej torbie rower taki można przewieść autobusem, bez problemu zmieści się on również w samochodowym bagażniku. Są to rowery uniwersalne i poręczne, choć pewną ich wadą jest niewielka wytrzymałość. Do jazdy w terenie nie nadają się one, świetnie radzą sobie jednak na ulicach miasta lub polnych, wygodnych drogach. Są idealne dla miłośników rekreacyjnej jazdy. Nic dziwnego, że poręczny składak cieszy się tak dużą popularnością i ma grono swych zagorzałych fanów. Przy jego przewożeniu nie trzeba korzystać z ofert typu wynajem samochodów dostawczych Łódź, Warszawa i inne duże miasta obfitują w dużą liczbę podobnych ofert.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »