Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka
Wielkie święto jogi w Polsce!
Zobacz więcej zdjęć » |
Patronat nad tym niezwykłym wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Siedmiodniowy festiwal podzielono na trzy segmenty. Kluczowym jest organizowany pro publico bono Światowy Dzień Jogi, który przypada w tym roku na 21 czerwca. Wstęp na teren Festiwalu jest oczywiście bezpłatny.
Tego dnia odbędzie się w Sulisławiu ogólnopolska akcja „Powitanie słońca dla pokoju na świecie”. Wszyscy chętni przez 12 minut będą ćwiczyć sekwencję 12 asan jogi, a moment ten transmitowany będzie online na całym świecie.
Pośród wielu atrakcji znajdzie się także niezwykły występ zespołu DHOAD: Gypsies from Rajasthan. To ośmioosobowa grupa muzyków z Indii, która ma na swym koncie 15 lat na scenie i przeszło 1100 koncertów w 90 krajach świata.
Misją Festiwalu jest podkreślenie różnorodności tradycji i metod samodoskonalenia, z których wszystkie mają jeden cel: dobro człowieka. Dobro to dotyczy rozwoju duchowego, intelektualnego, fizycznego i społecznego. Przekłada się na harmonię w relacjach międzyludzkich i rodzinie poprzez zgodność z samym sobą. Według nauki jogi czystość charakteru i trzymanie się norm etycznych, które w rzeczywistości są wspólne wszystkim cywilizacjom, są w życiu najważniejsze. Działalność społeczna, odpowiedzialność za siebie i innych oraz inne cnoty nie są niczym innym jak formami pielęgnacji życia.
Osobnym segmentem są warsztaty prowadzone przez joginów z całego świata. To okazja do zapoznania się z rózniącymi się od siebie metodami pracy nad sobą, m. in. ćwiczeniami poprawiającymi koncentrację, oczyszczającymi umysł, ćwiczeniami regenerującymi oraz możliwość poznania źródeł siły, odporności i własnego potencjału. Zaproszeni nauczyciele cieszą się ogromnym autorytetem w wielu krajach świata.
Kolejną część Festiwalu stanowi III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy. Poprowadzą ja lekarze i naukowcy z Polski i zagranicy, w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy z Indii.
Nadesłał:
Pałac_Sulisław
|
Komentarze (0)