Technologie » Komputery

Wielofunkcyjne urządzenie sieciowe Square One w ofercie FEN

Wielofunkcyjne urządzenie sieciowe Square One w ofercie FEN
Zobacz więcej zdjęć »
Za sprawą Konsorcjum FEN dostępne są już w sklepach zaawansowane urządzenia sieciowe Square One Personal Server SQ201, produkowane przez Itian. W zgrabnej obudowie zamknięto m.in. bezprzewodowy router Wireless-G z firewall’em, przełącznik Gigabit Ethernet, dysk sieciowy o pojemności 500GB.

Square One Personal Server SQ201 pozwala na stworzenie szybkiej i niezawodnej sieci w domu lub w biurze. Posiada 4-portowy przełącznik Gigabit Ethernet do podłączenia komputerów, sprzętowy firewall zabezpieczający przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, a także punkt dostępowy sieci bezprzewodowej (WLAN), działający w standardzie 802.11g. SQ201 można podłączyć do Internetu zarówno poprzez modem kablowy / DSL (za pomocą interfejsu Ethernet) jak i - co jest absolutną nowością na polskim rynku - do usługi ADSL (np. Neostrada) za pomocą modemu USB dodawanego przez operatora. Zaimplementowany w Square One serwer wydruku pozwoli udostępnić drukarkę USB wszystkim komputerom w sieci lokalnej.

SQ201 jest również serwerem internetowym, który - zaraz po uruchomieniu - może obsługiwać nawet najbardziej zaawansowane strony internetowe (dzięki zainstalowanym Apache HTTP Server, PHP i MySQL). Producent dołącza też do urządzenia kilka popularnych aplikacji, umożliwiających nawet laikowi publikację treści w Internecie (serwer WWW, blog, galeria zdjęć, dysk internetowy itp.). Ponieważ Square One wspiera usługę Dynamic DNS, można bezproblemowo używać własnej domeny, nie posiadając statycznego adresu IP (np. przy usługach ADSL). SQ201 został wyposażony w 3,5-calowy dysk SATA o pojemności 500 GB, ale przestrzeń dyskową można w prosty sposób rozbudować, dołączając dodatkowy dysk eSATA lub maksymalnie trzy zewnętrzne dyski USB. Oprócz tego, dysk twardy zapewnia scentralizowany backup i magazynowanie danych dla klientów Windows, Linux i MacOS.

Za sprawą wbudowanego klienta BitTorrent, urządzenie jest atrakcyjne także pod kątem korzystania z multimediów. Bez konieczności włączania komputera, SQ201 pozwala pobierać różnorodne pliki przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Ciekawą opcją jest darmowy dostęp do multimedialnego serwisu Casgle® Internet Content Catcher™. Wystarczy tylko zapisać się do jednego z ponad stu oferowanych kanałów audio i video, by korzystać z wielotematycznych serwisów dostarczanych m.in. przez CNN, MTV czy National Geographic.

To zaawansowane i proste w obsłudze urządzenie jest niewielkie (62x200x200mm) i waży trochę ponad kilogram. Square One jest idealnie dopasowany do wymagań użytkowników w Polsce - instrukcja obsługi, interfejs oraz preinstalowane oprogramowanie są w języku polskim. Gwarancja wynosi 12 miesięcy, a sugerowana cena detaliczna brutto - 899 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »