Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wiosenne inwestycje w ośrodkach INTERFERII

Wiosenne inwestycje w ośrodkach INTERFERII
Zobacz więcej zdjęć »
Giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna INTERFERIE rozpoczęła prace modernizacyjne w kilku swoich ośrodkach. Skupiają się one przede wszystkim na elewacjach i balkonach, ale w dalszych planach firmy jest również m.in. rozbudowa kawiarni w „Cechsztynie” i powiększenie części basenowej w „Bornicie”.

Już teraz budowlańcy pracują w hotelu „Bornit" znajdującym się w Szklarskiej Porębie. Wymieniają płytki na tarasie wschodnim, które pod wpływem trudnych warunków górskich nasiąkały wodą i pękały, co nie tylko utrudniało gościom korzystanie z tarasu, ale również groziło powstawaniem zacieków w pomieszczeniach.

- Oparliśmy się na rozwiązaniach zaproponowanych przez projektanta, który zasugerował zastosowanie nowoczesnej technologii, pozwalającej poradzić sobie z tym problemem - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE. - Sprawdziła się ona choćby w górskich budynkach w Niemczech i Austrii. Dzięki specjalnym rozwiązaniom, w tym drenażowi podpłytkowemu, izolacji przeciwwodnej oraz sprawdzonemu systemowi odwadniania, będziemy mogli zapewnić odpowiedni wygląd, jak i bezpieczeństwo tarasu.

Remont ma się zakończyć do końca maja.

Zarząd INTERFERII podpisał również umowę na wykonanie projektu termomodernizacji i kolorystyki ośrodka „Chalkozyn" w Kołobrzegu. Oprócz docieplenia przeprowadzone zostaną także remonty balkonów oraz usprawnienia w zakresie instalacji przeciwpożarowej. Szczecińskie Biuro Architektoniczne Makowski&Sołdek, które jest odpowiedzialne za przygotowanie projektu, było również zaangażowane w prace projektowe w innych kołobrzeskich hotelach. Pozwoli to więc zagwarantować spójny, elegancki wygląd tej części promenady. Cała modernizacja w zamierzeniach spółki będzie inwestycją wieloletnią.

Zmiany nie ominą też ośrodka „Cechsztyn" w Ustroniu Morskim. Spółka INTERFERIE właśnie rozstrzygnęła przetarg na projekt architektoniczno-budowlany. Obejmuje on dwie sfery działań: z jednej strony opracowanie kwestii termomodernizacji i kolorystyki razem z przebudową istniejących obiektów i modernizacją systemu przeciwpożarowego, z drugiej zaś - rozbudowę kawiarni. Chodzi o wykorzystanie niezabudowanej części działki z tyłu ośrodka i dobudowanie na niej dodatkowej przestrzeni pod usługi gastronomiczne.

- Tę inwestycję mamy wpisaną w budżecie, ale w związku z innymi ważnymi inwestycjami, które jeszcze trwają albo lada chwila się rozpoczną, nie potrafię dokładnie określić, kiedy mogłaby się rozpocząć - podkreśla prezes INTERFERII. Wspomniane inwestycje to budowany hotel INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu oraz rozbudowa i modernizacja hotelu „Malachit" w Świeradowie-Zdroju.

Zarząd firmy ma w planach również rozbudowę części basenowej hotelu „Bornit". Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki wyraziło zgodę na nabycie dwóch działek o łącznej powierzchni 716 mkw., znajdujących się bezpośrednio przy hotelu. Kiedy INTERFERIE kupią teren i uregulują kwestie prawne, możliwe będzie rozpisanie przetargu na projekt miniaquaparku.

- Planujemy, że będzie to możliwe w sierpniu tego roku. Chcielibyśmy, żeby aquapark w „Bornicie" przypominał ten zaprojektowany dla „Malachitu", choć na pewno będzie on mniejszy. Myślimy o dobudowaniu do istniejącego basenu części z basenami jacuzzi i saunami, tak żeby strefa basenowa była około dwóch razy większa od obecnej - mówi Adam Milanowski. - Będzie to dodatkowa rozrywka dla hotelowych gości i całych rodzin, a także sposób na uatrakcyjnienie pobytu w górach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »