Dom » Ogrody

Wiosenne pracy na Twojej działce - od czego zacząć

Wiosna jest czasem wielkich porządków. Dotyczy to w równym stopniu domu jak też działki. Jak posprzątać działkę po zimie zwłaszcza, gdy do sprawdzenia jest jeszcze nasz ukochany domek drewniany?

 Sprzątanie ogrodu

Po zimie pierwszą czynnością w ogrodzie jest posprzątanie trawnika. Za pomocą grabi usuwamy suchą trawę i śmieci. Do tego nadadzą się grabie o płaskich i tępych końcach. W ten sposób nie zostaną uszkodzone kiełkujące rośliny. Warto również przeprowadzić wertykulację trawnika. Polega ona na pionowym nacinaniu darni na głębokość kilku centymetrów. W ten sposób pozbywamy się chwastów, martwych roślin i mchu. Ułatwi to również przepływ wody,  tlenu i innych składników pokarmowych do korzeni.

Jeżeli na działce są krzewy i drzewa, dobrze jest usunąć martwe gałęzie i przyciąć w odpowiedni sposób aby wypuściły nowe pędy. To jest również najlepszy moment na wycięcie niechcianych krzewów i ewentualne posadzenie nowych. Czasem rozrośnięte krzewy zasłaniają domek drewniany postawiony na działce. Na wiosnę jest najlepszy czas na zaplanowanie nowego wyglądu otoczenia domku.

 Domek drewniany i jego kondycja po zimie

Zanim wejdziemy do domku, warto zobaczyć w jakim stanie są jego ściany i dach. Sprawdzamy również stan chodnika i ścieżek prowadzących do domku. Jeżeli mróz zniszczył murowane fragmenty fundamentów, to planujemy naprawy. Uzupełniamy ewentualne ubytki żwiru na ścieżkach.

Wnętrze domu po zimie na pewno będzie w znacznym stopniu zawilgocone. Dlatego nasz domek będzie wymagał dokładnego przewietrzenia. Wnętrze domku czyścimy z kurzu i pajęczyn. Przy okazji oglądamy wszelkie kąty z poszukiwaniu ewentualnych śladów myszy, szczurów i kun. W tej chwili na pewno zorientujemy się, czy dach naszego drewnianego domku jest wystarczająco szczelny.

 Przygotowanie gruntów pod warzywniak i klomby

W zależności, czy uprawiamy na działce kwiaty czy warzywa, przygotowujemy zagony pod zasiew. Każdy domek drewniany w sąsiedztwie kolorowych klombów prezentuje się wyjątkowo czarująco, dobrze mieć to na uwadze, planując miejsce na kwiaty i warzywa. W bliskim sąsiedztwie domku dobrze jest wyznaczyć kawałek trawnika na postawienie parasola a pod nim ogrodowego stolika z krzesełkami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »