Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wiosna w kwiatach – warsztaty artystyczne

Wiosna w kwiatach – warsztaty artystyczne
Zobacz więcej zdjęć »
Jak własnoręcznie stworzyć dekoracje z bibuły czy drewna osikowego, skąd wywodzi się ta tradycja oraz jakie legendy się z nią wiążą – tego dowiedzą się goście dwóch śląskich Centrów Handlowych Auchan. Już w najbliższą sobotę w Gliwicach oraz Mikołowie odbędą się bezpłatne warsztaty artystyczne.

Tradycja wielkanocnego zdobienia domów własnoręcznie wykonanymi kwiatami z bibuły czy wiórów drewna osikowego sięga XIX wieku. W najbliższą sobotę 29 marca goście dwóch śląskich centrów handlowych Auchan będą mieli wyjątkową okazję, aby poznać tajniki tej sztuki oraz pochodzenie tego obyczaju.

Goście, którzy odwiedzą tego dnia Centrum Handlowe Auchan Gliwice, będą mogli zgłębić tajniki tworzenia ozdób z wiórków osikowych. Pod czujnym okiem artystów z „Osikowej Doliny” uczestnicy zajęć stworzą między innymi barwne kwiaty czy świąteczne dekoracje. W Centrum Handlowym Auchan Mikołów będzie zaś można poznać, wywodzącą się z tradycji ludowych, sztukę bibułkarstwa.

- Już po raz kolejny zapraszamy gości naszej galerii do wspólnego tworzenia ozdób z tradycyjnych materiałów, jakimi są drewno osikowe oraz bibuła. Proponowane przez nas warsztaty są nie tylko dobrą zabawą, lecz także ciekawą formą nauki tradycji oraz sposobem na rozwijanie zdolności artystycznych u młodszych i starszych uczestników zajęć – mówi Aleksandra Złotek, menedżer Centrów Handlowych Auchan w Mikołowie oraz Gliwicach. 

Artystyczne warsztaty odbędą się w sobotę 29 marca w Centrum Handlowym Auchan Gliwice (ozdoby z drewna osikowego) przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach oraz w Centrum Handlowym Auchan Mikołów (ozdoby z bibuły) przy ulicy Gliwickiej 3 w Mikołowie. Zajęcia w obu galeriach potrwają od godziny 12.00 do godziny 18.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »