Technologie » Internet

Wirtualne rezerwacje w realnym świecie

Wirtualne rezerwacje w realnym świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Fryzjer, kosmetyczka, dentysta – wskażcie tego, kto u nich nie był! No dobrze, może są na świecie wybitne jednostki, które nie zaszczyciły swoją osobą takowych specjalistów. Ale my – korzystamy z ich usług.

Nie będziemy dyskutować o trendach, ani o zadowoleniu z nowej fryzury. Zadumajmy się przez chwilę nad… sposobem rezerwacji wizyty. Brzmi nudno? Może tak, ale jakież to użyteczne w dzisiejszych czasach, gdy każdy liczy minuty, aby się nie spóźnić, aby zdążyć wykonać plan dnia.

Rezerwujecie wizyty u fryzjerów, kosmetyczek – ba, u mechanika? W większości przypadków odpowiedź brzmi… TAK. Dlaczego? To proste… chcemy mieć pewność, że zostaniemy przyjęci właśnie tego, a nie innego dnia.
Jak rezerwujecie? Z reguły osobiście lub przez telefon. A przez Internet? Raczej nie??? Czy nie wynika to z faktu, że w większości przypadków nie jest to możliwe… Specjaliści podają na wizytówce czy swojej stronie internetowej co najwyżej adres mailowy, który może posłużyć do rezerwacji. Jednak ustalenie wolnego dnia czy godziny, kiedy moglibyśmy zostać przyjęci i moglibyśmy przyjść, drogą e-mailową bywa czasem bardzo czasochłonne.
Dlaczego by nie spróbować internetowego kalendarza rezerwacji? Przecież przy zakupie wakacji, biletów lotniczych czy kinowych już dawno korzystamy z takiej opcji. Dla specjalistów mogłoby to byś spore ułatwienie, natomiast dla klientów oszczędność czasu.

Co zrobić, gdy nasz specjalista nie ma internetowego kalendarza rezerwacji?

Szukać innego z tej samej branży? Zawsze wiąże się to z ryzykiem – po usłudze możemy nie być aż tak zachwyceni, jak w przypadku sprawdzonej przez nas wcześniej osoby.  Dlatego wygodniejsze wydaje się wypróbowanie funkcjonalności „Poleć swojego specjalistę” w serwisie Zapiso.pl. Umożliwia ona założenie wizytówki internetowej dla znanego nam specjalisty, którego chcielibyśmy rekomendować oraz u którego chcielibyśmy rezerwować wizyty on-line. Z poleconymi firmami lub specjalistami będziemy się kontaktować oraz proponować im skorzystanie z usług wirtualnych rezerwacji – mówią pracownicy Zapiso.pl. Dzięki temu właśnie Twój specjalista może zainteresować się internetowym kalendarzem rezerwacji i założyć go, umożliwiając Ci korzystanie z tej usługi.
Często firmy uważają rezerwację przez Internet za zbędną, ale czy tak jest?
Wirtualne rezerwacje w realnym świecie oszczędzają czas, a jak wszyscy wiemy „czas to pieniądz”.
Chcielibyście mieć możliwości korzystania z wirtualnych rezerwacji u kosmetyczki, fryzjera? Zapraszamy do wypełnienia ankiety. Wyraź swoją opinię.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetCenter Solution
http://netcentersolution.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »