Technologie » Internet

Właściciel Tesli może odblokować i uruchomić samochód ramieniem dzięki funkcji Bio Hack

Właściciel Tesli może odblokować i uruchomić samochód ramieniem dzięki funkcji Bio Hack
Zobacz więcej zdjęć »
Technologia już nas otacza i coraz częściej znajduje się w nas. Amie Dansby, znana również jako Amie DD, inżynier oprogramowania i technologiczny maniak, podjęła projekt biohack, który pozwala jej uruchomić samochód za pomocą swojego ramienia; pilot nie wymaga żadnych innych urządzeń.

Technologia już nas otacza i coraz częściej znajduje się w nas. Amie Dansby, znana również jako Amie DD, inżynier oprogramowania i technologiczny maniak, podjęła projekt biohack, który pozwala jej uruchomić samochód za pomocą swojego ramienia; pilot nie wymaga żadnych innych urządzeń.

Korzystając z układu RFID w ramieniu, Amie może po prostu dostać się do Tesli Model 3 i odjechać.

W serii filmów na swoim kanale na YouTube, Amie wyjaśnia, że ​​ma już w dłoni chip RFID od starszego biohacka. Oferuje jej „podstawowy” dostęp do domu i telefonu; używa jej również do odblokowywania drzwi lub do otwierania strony internetowej przez przeglądarkę.

Kiedy zamówiła Teslę model 3 w przedsprzedaży i usłyszała, że ​​jest on dostarczany z kartą valet, wpadła na pomysł, aby zdjąć z niego oprogramowanie i załadować na swój istniejący implant RFID. Trzeba przyznać, że chip był wystarczająco zabezpieczony, aby uniemożliwić kopiowanie i używanie oprogramowania.

Po rozmowach z lekarzami podczas roku badań, Amy postanowiła wszczepić kolejny implant w swoje ciało. Rozpuściła kartę dostępu w acetonie, aby usunąć chip, który zamknęła w biopolimerze i wszczepiła pod skórę.

Biopolimer jest bezpieczny i, jak mówi Amie, nie uruchamia alarmów, gdy przechodzi testy TSA. Co ważniejsze, chip RFID (ST Micro) nie wymaga ładowania. Układ znajdujący się w pobliżu czytnika Tesli, odbiera prąd w postaci fal elektromagnetycznych, co umożliwia sprawdzenie na nim informacji.

Aby więc odblokować i uruchomić samochód, Amie po prostu przybliża rękę do obszaru czytnika w samochodzie. W tej chwili jej ramię jest nadal spuchnięte od implantu, co oznacza, że ​​zasięg nie jest zbyt dobry, ale uważa, że ​​poprawi się, gdy tylko obrzęk się zmniejszy.

Chociaż żyjemy w świecie, w którym bezkluczykowe samochody są rzeczywistością, inteligentne urządzenia są normą, a urządzenia z internetem są zawsze obecne, spektakularny wyczyn Amy, wywołał falę krytyki. Grupy religijne, a nawet informatycy ostro skrytykowali ją za coś, co według niej wkrótce stanie się nową normą: używanie implantów, tj. Biohacków, w celu łatwiejszego łączenia się z naszymi urządzeniami.

https://bitdefender.pl/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »