Dom » Nieruchomość

Własne M, czyli jak wybrać mieszkanie?

Własne M, czyli jak wybrać mieszkanie?
Zobacz więcej zdjęć »
Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, najczęściej argumentujemy swój wybór budżetem, jakim dysponujemy. Zapominamy przy tym o podstawowych kwestiach wpływających na komfort korzystania z nowego lokum.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru czterech kątów podpowiada Tadeusz Matusewicz, inwestor Willi Wrocław.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

                                                                                                         

Lokalizacja i otoczenie

Rozważając kupno mieszkania warto przyjrzeć się lokalizacji, w której się znajduje oraz jej bezpośredniemu otoczeniu. Pamiętajmy, że uwite w nim gniazdko będzie nam służyć co najmniej przez najbliższych kilkanaście lat. Niestety wiele osób ignoruje plan zagospodarowania przestrzeni, choć jest to istotny aspekt podczas podejmowania decyzji.

 

Przed zakupem nieruchomości powinniśmy się upewnić, czy za kilka lat w naszym najbliższym sąsiedztwie nie powstanie np. droga szybkiego ruchu lub linia kolejowa. Warto wybrać lokalizację gwarantującą nam „stały widok z okna”, tak jak w przypadku Willi Wrocław, która znajduje się obok Parku Wschodniego – radzi Tadeusz Matusewicz, prezes Matusewicz Development.

 

W przypadku osób zmotoryzowanych należy sprawdzić, czy na osiedlu jest wyznaczona strefa parkingowa. Jeżeli wybraliśmy położenie z dala od centrum miasta, zorientujmy się, gdzie
w pobliżu upatrzonego mieszkania znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Powinniśmy także zweryfikować m.in. jakie szkoły, urzędy, zakłady opieki zdrowotnej oraz lokale usługowe występują w najbliżej okolicy.

 

Funkcjonalność to podstawa

Przed wyborem metrażu własnego M powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Będzie ono służyć tylko jednej osobie, parze, a może rodzinie z dziećmi?

 

W lokalu, oprócz powierzchni wspólnych, powinna być możliwość wydzielenia przestrzeni dla każdego z członków rodziny. Dzięki temu domownicy będą mieli swoje miejsca do relaksu, nauki lub pracy – informuje Tadeusz Matusewicz.

 

Kolejną kwestią mającą istotny wpływ na wybór lokum jest układ pomieszczeń. Najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem zapewniającym prywatność domownikom jest pełny rozkład, czyli wyeliminowanie pomieszczeń przechodnich. Warto również zwrócić uwagę na ekspozycję stolarki okiennej względem stron świata. Jeżeli lubimy budzić się w promieniach słońca, okna sypialni powinny wychodzić na wschód. W przypadku salonu, okna osadzone po zachodniej stronie zapewnią doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem.

 

Dodatkowe powierzchnie

Mieszkanie to nie tylko wydzielone pomieszczenia, ale i powierzchnie dodatkowe takie jak piwnice lub komórki lokatorskie. Zyskujemy dzięki nim dodatkową przestrzeń, w której możemy przechowywać np. rzadko używane przedmioty lub odzież sezonową. Pamiętajmy, że do dodatkowych powierzchni kwalifikują się także balkony oraz ogródki, w znaczny sposób podnoszące wartość i atrakcyjność lokalu, a także stanowiące ponadprogramową strefę relaksu.

 

W Willi Wrocław do mieszkań znajdujących się na parterze przynależą ogródki o powierzchni do 348 m2. Można ustawić tam meble ogrodowe lub zaaranżować przestrzeń dla dzieci. Natomiast apartamenty na wyższych piętrach posiadają duże tarasy. Największe osiągają nawet 127 m2 – mówi Tadeusz Matusewicz.

 

Bezpieczeństwo kapitału

Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego sprawdźmy, czy wybrany przez nas lokal posiada pozwolenie na użytkowanie. Unikniemy w ten sposób niebezpieczeństwa, że budynek nigdy nie powstanie, natomiast wpłacona zaliczka przepadnie lub będzie trudno ją odzyskać.

Oddane do użytku mieszkania dają kupującym poczucie bezpieczeństwa i dobrze ulokowanych oszczędności. Lepiej jest zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy i kupować już istniejące nieruchomości. Wybierajmy te, do których można wejść i zobaczyć na własne oczy, gdzie przyjdzie nam żyć, a nie te, które są dopiero na etapie projektu – radzi Tadeusz Matusewicz.

Dodatkowym atutem inwestycji oddanej do użytku jest możliwość rozmowy z jej lokatorami.
W konsekwencji poznamy potencjalnych sąsiadów oraz uzyskamy opinie o komforcie życia
w danej okolicy, co ostatecznie powinno nam pomóc w podjęciu decyzji o wyborze własnego M.

 

I pamiętajmy, że na atrakcyjność nieruchomości wpływa nie tylko jej cena. Podczas dokonywania wyboru weźmy pod uwagę także funkcjonalność oraz najbliższe otoczenie upatrzonego lokum. Stworzymy dzięki temu wymarzoną ostoję domowego ogniska i unikniemy ewentualnych rozczarowań.

 

 


WILLA WROCŁAW

Willa Wrocław to luksusowe osiedle z pozwoleniem na użytkowanie, zlokalizowane przy ul. Rybnickiej 18 (u zbiegu ul. Armii Krajowej oraz ul. Krakowskiej) we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Inwestycja jest położona 5 m od granic Parku Wschodniego i tylko 5 km od ścisłego centrum miasta. Do użytku oddanych zostało 8 dwupiętrowych budynków oferujących 89 apartamentów o podwyższonym standardzie i powierzchni 54-147 m2. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa firmy Matusewicz Development Sp. z o.o. Sp. kom.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.willawroclaw.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Multum PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »