Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Woda – przyjaciel od serca!
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czego oczy nie widzą…
Woda znacząco wpływa na funkcjonowanie naszego układu krwionośnego. Serce człowieka składa się aż w 79% z wody i jest jednym z najbardziej zasobnych w wodę organów w ludzkim ciele. Niska zawartość wody w organizmie powoduje, że spada ciśnienie krwi, a jej objętość w organizmie maleje. Taki stan nadwyręża nasze serce, które musi bić szybciej, by podtrzymać krążenie. Nie pozostaje to obojętne dla naszego samopoczucia: stajemy się apatyczni, a nasza koncentracja słabnie.
Pijąc wodę, dbasz o serce
Długotrwałe deficyty wody w organizmie i utrzymujące się nadwyrężenie mięśnia sercowego mogą z czasem prowadzić do trwałych zmian stanu zdrowia, w tym do zwiększenia ryzyka zachorowania na schorzenia układu krwionośnego. Dlatego nie tylko osoby, które zmagają się z problemami krążenia, powinny regularnie sięgać po butelkę wody. Powszechnie uznaje się, że picie wody pomaga zapobiegać rozwojowi chorób serca. Badania naukowe potwierdzają, że to prawda: naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii wykazali, że osoby, które w ciągu dnia spożywają około 2 litrów wody, rzadziej chorują na serce. Dietetycy podkreślają, że zastąpienie wodą napojów słodzonych sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a tym samym zmniejsza ryzyko występowania chorób metabolicznych, takich jak np. hipertrójglicerydemia, które przyczyniają się do rozwoju chorób układu krążenia[1].
Pij wodę przez cały dzień
Systematyczne picie wody to najpewniejszy sposób dbania o prawidłowy poziom nawodnienia. Warto zacząć poranek od szklanki wody, a później sięgać po nią regularnie przez cały dzień, pijąc ją małymi łykami. Dobrze też zadbać o to, by woda towarzyszyła nam w czasie wysiłku fizycznego. Kiedy ćwiczymy lub pracujemy fizycznie, wówczas nasze serce przyspiesza, a organizm szybciej traci wodę. Dlatego istotne jest, by na bieżąco uzupełniać ubytki płynów. W przeciwnym razie nasze serce zmęczy się podwójnie - oprócz znużenia spowodowanego zwiększonym wysiłkiem, będzie też odczuwać zmęczenie spowodowane niedoborem wody. Odpowiednie nawodnienie odgrywa niebagatelną rolę w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Z sześcioletniego badania, przeprowadzonego na grupie ponad 20 tys. osób, wynika, że u osób, które spożywają powyżej 5 szklanek wody dziennie, zachorowalność na choroby sercowo-naczyniowe jest niższa w porównaniu do osób, które na co dzień wypijają mniej wody[2]. Picie wody to ważny krok do tego, by zatroszczyć się o kondycję swojego serca, dlatego powinniśmy dbać o prawidłowe nawodnienie nie tylko podczas Światowego Dnia Serca, ale przez cały rok.
O programie
„Woda na Start” to program zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A., którego celem jest poprawa wiedzy oraz zmiana postaw, zachowań i nawyków związanych z nawodnieniem. Program merytorycznie wspierają Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Działania realizowane w ramach projektu „Woda na Start” obejmują kampanię edukacyjno-informacyjną oraz wydarzenia specjalne realizowane w przestrzeni publicznej. Więcej o programie oraz wpływie wody na zdrowie można znaleźć na stronie: www.wodanastart.pl
Więcej o programie na stronie: www.wodanastart.pl
Kontakt dla mediów:
Anna Kryj |
Marketing & Communications Consultants
tel. 728361681
e-mail: kryj@mcconsultants.pl
[1] Raport Fakty i Mity o Wodzie. Badanie eksploracyjne opinii dotyczących spożycia wody wśród polskich internautów, przygotowany we współpracy z Żywiec Zdrój. 2014. Dostępne na: https://zywiec-zdroj.pl/download/?file=/uploads/materialy-do-pobrania/d/9/d/0/a/raport-fakty-i-mity-o-wodzie.pdf [Ostatni dostęp: 29.09.15].
[2] Wiśniewska K., Kurowska E., Okręglicka K., Wpływ spożycia wody na masę ciała. Dostępne na: http://www.wodanastart.pl/artykul/wplyw-spozycia-wody-na-mase-ciala [Ostatni dostęp: 29.09.15].
[3] Żywiec Zdrój S.A. za Nielsen, Żywiec Zdrój S.A. osiągnął najwyższy udział równy 32,3% w kategorii wody butelkowanej (z uwzględnieniem tzw. wód smakowych) w rynku Cała Polska (jako suma rynków Hipermarkety, Supermarkety, Dyskonty, Sklepy spożywcze i winno-cukiernicze, Stacje Benzynowe), Panel Handlu Detalicznego, udziały wartościowe w okresie I-XII 2014.
Nadesłał:
MCConsultants
|
Komentarze (0)