Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Woda wodzie nierówna

Woda wodzie nierówna
Zobacz więcej zdjęć »
Dbasz o siebie, zatem wiesz, że warto pić przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że nie każda woda służy twojemu zdrowiu? Lekarze i dietetycy zalecają picie różnych jej gatunków - w zależności od naszego trybu życia, wieku i stanu zdrowia.

Robiąc zakupy, kieruj się więc nie tylko smakiem wody, ale także jej rodzajem.

  1. WODA STOŁOWA; to tak naprawdę woda źródlana zmieszana z naturalną wodą mineralną, solami naturalnymi albo innymi składnikami mineralnymi. Zwykle wzbogaca się ją magnezem i wapniem.
  2. WODA ŹRÓDLANA: jest wydobywana z podziemnego złoża izolowanego od zanieczyszczeń. Jest smaczna, ale nie zawiera wielu cennych pierwiastków.
  3. WODA MINERALNA: to woda wydobywana z głębiej położonych warstw ziemi. Ma stabilny skład mineralny. Zawarte w niej składniki korzystnie wpływają na zdrowie. W zależności od nasycenia cennymi substancjami, wody mineralne dzieli się na:

- niskozmineralizowane - zawierają w jednym litrze nie więcej niż 500 mg rozpuszczonych składników mineralnych.

- średniozmineralizowane - zawierają 500 do 1500 mg/l składników mineralnych; zalicza się do nich także wody mineralne niskosodowe;

- wysokozmineralizowane - zawierają ponad 1500 mg/l minerałów. Sięgnij po nie ostrożnie, zawsze po konsultacji z internistą.


JAKĄ WODĘ POWINNIŚMY WYBRAĆ?

  1. NA CO DZIEŃ: dobra jest woda nisko lub średniozmineralizowana, woda stołowa o niskim lub średnim nasyceniu minerałami. Wodę źródlaną pij po konsultacji z lekarzem, bo może wypłukiwać minerały z organizmu.
  2. JEŚLI ŻYJESZ W STRESIE LUB UPRAWIASZ SPORT: sięgnij po wodę wysokozmineralizowaną, któr dostarczy ci między innymi dużo magnezu. Uwaga! Nie powinny jej pic osoby cierpiące na kamicę nerkową, a także mające podwyższone ciśnienie krwi (wysokozmineralizowane wody zawierają dużo sodu, który podnosi ciśnienie).
  3. PRZY NADKWASOCIE: zaleca się picie wody bogatej w siarczany i wodorowęglany, które zobojętniają kwas żołądkowy.
  4. GDY MASZ KŁOPOTY Z PRZEWODEM POKARMOWYM: pij wodę niegazowaną - dwutlenek węgla, którym nasyca się wody gazowe, może podrażniać żołądek i np. potęgować refluks.

KOBIETY W CIĄŻY, MAŁE DZIECI, WYSOKOCIŚNIENIOWCY I MATKI KARMIĄCE: dla nich najlepsze są wody o neutralnym lub lekko słodkim smaku. Świadczy to to o niskiej zawartości sodu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »