Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka wystąpią w Rally Kosice

Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka wystąpią w Rally Kosice
Zobacz więcej zdjęć »
Walka na oesach Rajdowego Pucharu Polski 2009 zakończyła się wraz z ostatnim metrem ostatniej próby Rajdu Zamkowego. Był to przedwczesny koniec, bowiem finałowa runda RPP, czyli Rajd Barbórki Cieszyńskiej został odwołany.

Dla wielu zawodników był to spory zawód, który pobudził jeszcze chęć do ścigania się i poszukiwania rajdów, na których mogliby pokonać ostatnie kilometry w rajdowym sezonie 2009 przed jego wielkim finałem, czyli Rajdem Barbórki Warszawskiej.

Wybór Wojciecha Chuchały, Ryszarda Ciupki oraz całego zespołu Inter-JAR padł więc na Rally Kosice, ostatnią rundę mistrzostw Słowacji, a także amatorskiego cyklu Slovensky Rally Pohar. Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka w dobrze znanym N-grupowym Peugeocie 206 RC znaleźli się wśród 59 załóg zgłoszonych do rundy mistrzostw Słowacji. W klasie N3 zawodnicy Inter-Jaru będą mieli jedynie trzech rywali, jednak obecność kilkunastu innych „osiek" na pewno zmobilizuje załogę.

Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka potraktują Rally Kosice treningowo, jednak nie zamierzają oddawać pola rywalom ze Słowacji, Czech i Węgier. Załoga Peugeota 206 RC z Inter-Jaru liczy na dobry wynik, mając w pamięci szybką jazdę podczas Rajdu Dolnośląskiego, a także Rajdu Zamkowego, który zakończyła na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów, zwyciężając jednocześnie w grupie N i klasie N3. Dzięki zdobytym punktom Wojciech Chuchała zakończył sezon na szóstym miejscu w klasie N3 i „generalce" RPP 2009.

Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka liczą na doping polskich kibiców, a tych, którzy będą śledzić Rally Kosice przed monitorami zapraszają na www.inter-jar.pl, gdzie pojawią się aktualne informacje z oesów. W piątek o 17:00 zawodnicy przejadą przez rampę startową, a ściganie rozpocznie się w sobotni poranek. Zawodników czeka dziewięć odcinków specjalnych podzielonych na trzy pętle. Podczas każdej z nich załogi pokonają trzy próby: miejski oes Kosice oraz odcinki Zipov (20,1 kilometra) i Ruzin (6,6 kilometra). Zwycięzca rajdu wjedzie na metę w Koszycach o 17:30.

Zawodników oraz cały zespół Inter-JAR na oesach Rajdowego Pucharu Polski oraz innych rajdów wspierają firmy: Inter-JAR Hurtownia BHP, MolySlip, Ulter, Emal-Cer, Darpin oraz Peugeot Magurka. Zawodnicy dziękują im za zaufanie, a kibiców zachęcają do dopingowania na oesach Rally Kosice oraz kolejnych imprez. Zapraszamy także do śledzenia nowości na stronie internetowej www.inter-jar.pl, gdzie będą na bieżąco publikowane informacje z odcinków specjalnych Rally Kosice.

Wojciech Chuchała: Rajdy na Słowacji podobno są fajne, więc postanowiliśmy sobie wystartować w tym pięknym kraju. Ja również bardzo miło wspominam wszystkie moje wyjazdy do naszych południowych sąsiadów. Nie wolno zapomnieć o tym, że gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie. Z przyjemnością skonsumuję również smazeny syr. Pozdrawiam krasne holky!

Jarosław Dąbrowski: Sezon rajdowy 2009 już za nami. Pozostaje po nim wielki niedosyt, ponieważ rozpoczął się bardzo późno i zbyt wcześnie się skończył. Jakby było mało organizatorzy ostatniej rundy RPP (Rajd Barbórki Cieszyńskiej) zawiedli. No cóż, pozostaje nam tylko sądzić, że następny sezon będzie lepszy od obecnie mijającego. Na osłodę Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka postanowili wystartować w ostatniej rundzie mistrzostw Słowacji, Rally Kosice. Mają to być kolejne kilometry, które wzbogacą doświadczenia zespołu i załogi o oesy naszych sąsiadów z południa. Zespół Inter-JAR skupi się bowiem na rozszerzeniu swojej oferty o ten rynek.

Już w najbliższy piątek po porannym badaniu technicznym (BK1) Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka wraz z zespołem rozpoczną rywalizację w Rally Kosice. W piątkowy wieczór przejadą przez rampę startową, a prawdziwe ściganie zacznie się następnego dnia o godzinie 8:00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do gorącego dopingu i śledzenia relacji z tego rajdu na łamach naszej strony lub bezpośrednio na stronie rajdu, a zawodnikom życzymy udanych zawodów. Nasz zespół w dalszym ciągu poszukuje także partnerów na przyszły sezon, którzy pomogą sięgać po najwyższe laury w tym sporcie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt!



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rallymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »