Gospodarka » Maszyny

Wózki widłowe - układarki poziome

Wózki widłowe - układarki poziome
Zobacz więcej zdjęć »
Odpowiedni sprzęt i regały magazynowe pozwalają efektywniej wykorzystać posiadaną powierzchnię magazynową, zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, a także usprawnić procesy logistyczne. Jakie są nowe trendy i rozwiązania z wiązane z urządzeniami magazynowymi?

Jaką część zysku firma traci z powodu nieefektywnych procesów zarządzania magazynem? Niedokładne dane o zapasach, powolne procesy obsługi zamówień, błędne zamówienia i niezadowolenie klientów to kosztowne konsekwencje korzystania z nieodpowiedniego systemu zarządzania magazynem. Warto zatem wyposarzyć swój magazyn w odpowiedni sprzęt i maszyny.

Układarka Komatsu seria MWQ20(S)-2R może przenosić do 2 palet lub 4 pojemników walcowych. naraz przez magazyn. Dostępny jest wybór 6 modeli: z pochyła sterownicą , odwracalną sterownicą i kierownicą z platformą przytwierdzoną lub z podnoszoną. W wózkach widłowych ze sterownicą dodatkowo istnieje możliwość wspomagania, daje to doskonałą wydajność w przypadku intensywnego użytkowania. Wózki widłowe w wersji z podnoszoną platformą do 1200 mm ponad poziom podłoża mogą układać palety do drugiego poziomu (około 2800 mm).

Trakcja

Nowy, solidny o dużej mocy, oddzielnie wzbudzany silnik trakcyjny 2,5kW, zasilany energią 24 Volt, posiada optymalne krzywą momentu obrotowego, odzyskiwanie energii w celu obniżenia zużycia energii oraz najwyższą prędkość jazdy 11,5 km/h , bez załadunku ( 8,5 km/h z ładunkiem). Gwarancja producenta na silnik wynosi 5000 godzin pracy lub 24 miesiące.

Kontrola jazdy i podnoszenia

Kontrolowana przez mikroprocesor jazda i podnoszenie hydrauliczne z użyciem tranzystorów w technologii MOSFET zapewnia wysoką wydajność i łatwe użytkowanie z maksymalną prędkością. Automatyczne zwalnianie pojawia się, kiedy kąt skrętu przekracza w przybliżeniu 10° , kiedy operator wózka widłowego jest na pokładzie. Kolejna transmisja danych doprowadza do szybszej i bardziej dokładnej reakcji na polecenie. To również redukuje liczbę przewodów a zastosowanie automatycznych złączy stwarza doskonały poziom wydajności. Wprowadzenie czujnika bliskości zamiast mikroprzełączników włączanych mechanicznie oraz zmniejszenie liczby styczników doprowadza do drastycznej obniżki kosztów utrzymania. Elektryczne wspomaganie (EPS). System elektrycznego wspomagania kontrolowany przez wyspecjalizowaną płytkę układu elektronicznego MOSFET wspiera ruch sterownicy. Pozwala na ciągłe, niemęczące manewrowanie sterownicą w zakresie 2 x 75° za pomocą koła trakcyjnego poruszając 2 x 90°, jak tylko ruch poprzeczny o około 20° jest wykonany.

Podwozie wózków widłowych składa: się z 4 punktowego wsparcia konstrukcji, z jednobocznym kołem stabilizującym i podwójnymi wałkami ładunku. Gwarantuje to optymalny poziom stabilności zwłaszcza w czasie jazdy na zakręcie. Szerokość wózka widłowego wynosi 800 mm. Pokrywa komory silnika oraz pokrywa akumulatora wykonane są z polietylenu, mocnego elastycznego materiału. Wózek widłowy został również zaopatrzony w przestronną kasetkę do przechowywania i uchwyt na dokumenty.

Akumulator

24 Volt z elementami DIN EN 60254-2 i złączami 160A DIN 43568 jest dostępny i może być zmieniany za pomocą podnośnika (standard) lub z boku (w opcji). Wydajność akumulatora może być dobierana od 305 do 480 Ah. Dodatkowo może być też wbudowane urządzenie ładujące.

Układ hamulcowy

Funkcje hamulcowe z dwoma niezależnymi układami: hamulec: hamowanie przeciwprądowe w silniku trakcyjnym (z odzyskiem energii) uruchamiane elektronicznie wtedy, kiedy wyłącznik motylkowy jest zwolniony, hamulec parkingowy i awaryjny: dysk hamulca elektromagnetycznego, w kołnierzu silniku. działa, kiedy sterownica jest w obszarze hamowania, kiedy prąd nie płynie, kiedy regulator lub system sterowania działa nieprawidłowo lub przez guzik awaryjny na głowicy sterownicy.

Platforma operatora

Platforma posiada specjalną gumową powierzchnię z fakturą antypoślizgową, aby wytłumić drgania. Platforma jest 140mm powyżej powierzchni podłoża w celu łatwiejszego montażu i demontażu. Poduszka oparcia, poręcz oraz osłona Lexan zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Inne standardowe wyposażenie: uchwyt do dokumentów, uchwyt, grupa przycisków oparcia (awaryjny, powoli do przodu/do tyłu). Z opcją podnoszenia platformy, 3 przełączniki obsługiwane nożnie na gumowej macie: (A) przełącznik bezpieczeństwa powodujący zatrzymanie maszyny w razie zasłabnięcia operatora, (D) przełącznik obniżania ­ podwójne kliknięcie, (S) przełącznik podnoszenia ­ podwójne kliknięcie. Platforma operatora podnosi się wraz z widłami.

Sterownica i kierownica

Ramię sterownicy jest pokryte powłoką termoplastyczną i wyposażone w przyciski podnoszenia/obniżenia wideł oraz zawór motylkowy kierunku i układ kontroli prędkości. Kierownica jest po lewej stronie a ergonomiczna rączka po prawej, pozwala to na obsługiwanie wszystkich funkcji dotykowo. Koła Trakcyjne, koło samonastawne, podwójne koła jezdne wykonane są z poliuretanu.

Wyposażenie dodatkowe

 • Sterownica odwracalna, kierownica
 • Wspomaganie elektryczne (sterownica)
 • Podnoszenie platformy do h6=1200 mm
 • Różne długości wideł do 2800 mm
 • Rolki załadunku/rozładunku palet dla długości wideł 1150mm
 • Wałek pojedynczego ładunku dla wideł 1150mm
 • Długość z max 1600 kg
 • Pokładowe urządzenie ładujące 24V/50A
 • Przyciski do kontroli trakcji

Wózki widłowe - wersja chłodnicza - korzyści:

 • Obniżenie kosztów magazynowych i podniesienie poziomu obsługi klienta dzięki przyspieszeniu procesów zarządzania zamówieniami.
 • Usprawnienie operacji magazynowych
 • Możliwość optymalizacji wykorzystania powierzchni i układu magazynu.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kraskairena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »