Firma » Finanse
Wrzesień to stabilizacja złotego
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
- Złoty cały czas jest mocny. Ta tendencja utrzymuje się już 7-9 miesięcy i nie pojawiają się sygnały, które wskazywały by na zmianę sytuacji – mówi newsrm.tv Marek Rogalski, główny analityk walutowy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A i wyjaśnia – Dane, które napływają z naszej gospodarki są obiecujące. Widzimy też postępujące ożywienie w strefie euro i sentyment wokół rynków wschodzących. Dopóki dolar na świecie będzie słaby dopóty rynki wschodzące będą utrzymywały się na fali.
Jak ocenia analityk osłabić naszą walutę mogły by zmiany na parze EUR/USD, np. gdyby rynek uwierzył, że Fed podniesie stopy procentowe. Obecnie Fed mówił o trzech podwyżkach do roku, natomiast rynek oczekuje, że do nich nie dojdzie. Jak przewiduje Marek Rogalski wrzesień upłynie pod znakiem stabilizacji złotego. Ważny poziom dla rynku to 3,52 na dolarze, 4,23 na euro i 3,70 za franka.
Nadesłał:
Serwis_Newsrm.tv
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)