Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Wszechobecne białko

Wszechobecne białko
Zobacz więcej zdjęć »
Białko jest jednym ze składników pokarmowych, który powinien być stale dostarczany do ludzkiego organizmu. Białko jest obecne w każdej komórce człowieka, w prawie wszystkich płynach, a zatem pełni w naszym organizmie bardzo ważną rolę.

Aby móc, zatem mówić o wzroście komórek, o ich regeneracji, niezbędne jest dostarczenie do organizmu właśnie odpowiedniej ilości białka. Nie jest żadną tajemnicą, że źródłem białka dla organizmu są po prostu różne pokarmy. Białko jest potrzebne oczywiście każdemu, ale w sposób szczególny możemy w tym miejscu wskazać na dzieci, osoby dojrzewające, kobiety w ciąży czy też na sportowców niezależnie od ich statusu. Białko, które znajduje się w pokarmach może mieć dwojaką postać. Po pierwsze może być to białko pełne, zawierające wszystkie możliwe i dobroczynne aminokwasy. Po drugie mamy również do czynienia z białkiem, w którym któregoś z owych ważnych aminokwasów brakuje. Do tych pierwszych i znacznie ważniejszych dla nas produktów można zaliczyć między innymi ryby, mięso, mleko oraz produkty mleczne, jaja czy też soję. Jeśli chodzi natomiast o drugą grupę pokarmów to możemy w niej wyróżnić takie produkty jak groch, fasola, orzechy, różne pestki czy też różnego rodzaju ziarna.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ważne dla organizmu

Z punktu widzenia dbałości o dostarczenie do organizmu odpowiedniej dawki białka ważne jest spożywanie produktów zarówno z tej pierwszej jak i z tej drugiej grupy. Białko jest nam niezbędne do normalnego i zdrowego funkcjonowania, aczkolwiek oczywiście, jeśli mówimy o zdrowym odżywianiu, o zapewnieniu organizmowi właściwych proporcji składników odżywczych, to musimy pamiętać nie tylko o białku, ale również nie możemy nie dostarczać do organizmu węglowodanów czy też tłuszczów. Tylko właściwa proporcja wszystkich tych składników pozwoli nam cieszyć się pełnią zdrowia. Białko jest wśród nich najważniejsze, aczkolwiek na pewno nie jedyne. Konkretne ilości białka w konkretnych produktach są dostępne w różnych tabelach w sieci i nie tylko, do których bez wątpienia warto jest sięgać.

http://urodaizdrowie.pl/bialko-deserowe-kfd Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »