Dom » Budownictwo

Wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo – izolacja NH/Armaflex firmy Armacell

Wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo – izolacja NH/Armaflex firmy Armacell
Zobacz więcej zdjęć »
Wydzielające się podczas pożaru dym oraz toksyczne gazy mogą być bardzo niebezpieczne, zarówno dla ludzkiego życia i zdrowia, jak i dla delikatnych urządzeń.

Izolacja NH/Armaflex, charakteryzująca się zminimalizowaną emisją szkodliwych substancji podczas spalania, daje nam gwarancje, że nawet podczas pożaru nie będzie ona dodatkowym źródłem zagrożenia.

Wbrew powszechnie panującej opinii, to nie ogień stanowi największe zagrożenie podczas pożaru. O wiele bardziej niebezpieczne są dym oraz toksyczne substancje wydzielające się podczas procesu spalania tworzyw sztucznych. Są one szczególnie niebezpieczne w pomieszczeniach o zwiększonych wymaganiach co do bezpieczeństwa, jak choćby w laboratoriach, środkach transportu publicznego czy też wszędzie tam gdzie znajduje się drogi i delikatny sprzęt elektroniczny. Z myślą o takich właśnie miejscach, firma Armacell opracowała izolację NH/Armaflex, która nie tylko wydziela minimalne ilości dymu i toksycznych gazów, ale zachowuje jednocześnie wszystkie zalety elastycznych izolacji kauczukowych.

Wszechstronność i bezpieczeństwo
NH/Armaflex jest elastyczną izolacją wykonaną na bazie kauczuku syntetycznego, która została stworzona z myślą o pomieszczeniach wymagających specjalnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa pożarowego. Nie zawiera ona halogenów, czyli pierwiastków takich jak chlor, fluor, brom czy jod, dzięki czemu podczas spalania nie wydziela ona toksycznych substancji mogących być zagrożeniem dla ludzi oraz delikatnego sprzętu. Sprawia to, że doskonale nadaje się ona do zastosowania w pomieszczeniach z komputerami i innymi urządzeniami elektronicznymi, w laboratoriach, pomieszczeniach „czystych”, na statkach, w instalacjach chemicznych, petrochemicznych i farmaceutycznych oraz w środkach transportu publicznego (takich jak na przykład wagony kolejowe). Czystość materiału, z którego wykonano NH/Armaflex potwierdza badanie przeprowadzone zgodnie ze zharmonizowaną normą europejską PN-EN 14304, gdzie otrzymał on bardzo dobrą ocenę CL 80. Izolacja NH/Armaflex firmy Armacell posiada klasyfikację ogniową B2, co oznacza, że materiał, z którego została wykonana, jest materiałem samogasnącym, dzięki czemu nie sprzyja on dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, co zostało potwierdzone badaniami ITB zgodnymi z normą PN-B-02873. Dodatkowo, izolacja ta posiada militarne certyfikaty NATO i MED, co świadczy o jej najwyższej jakości. Istotną rzeczą jest również fakt, że dzięki swojej bardzo szerokiej tolerancji temperaturowej (w zakresie od -50 do aż 110 stopni Celsjusza), NH/Armaflex firmy Armacell jest izolacją, którą z powodzeniem można stosować zarówno w przypadku instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych, jak i w ogrzewnictwie.

Oczywiście, poza swoimi wyjątkowymi właściwościami, NH/Armaflex firmy Armacell charakteryzuje się również doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Dzięki niskiej przewodności ciepła (lambda równa 0,040 W/(m•K) w temperaturze 0 stopni Celsjusza) izolacja ta doskonale zapobiega wymianie energii pomiędzy rurą a otoczeniem. Dodatkowo, wysoki współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej (powyżej 2000) oraz zamknięta struktura komórkowa zapobiegają kondensacji wilgoci na powierzchni instalacji. Co więcej, NH/Armaflex firmy Armacell zachowuje swoją elastyczność nawet w niskich temperaturach, co nie tylko ułatwia montaż izolacji nawet w przypadku skomplikowanych instalacji, ale również zapobiega jej późniejszej degradacji.

Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa ludzi i sprzętu powinno być zawsze sprawą najwyższej wagi. Dlatego też inżynierzy z firmy Armacell opracowali izolację NH/Armaflex, która pozwoli nie tylko zminimalizować straty energii, ale dzięki obniżonej emisji dymu i toksyn podczas spalania, zapewni nam poczucie bezpieczeństwa.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115
www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała  spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma  podbija  rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie  elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części  „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie  firma specjalizuje  się w produkcji  elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i  sanitarnych, stając się jednocześnie  światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność,  niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta  prawie  150 – letnim doświadczeniem  na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie  wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa  wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie  tylko o znakomitym profesjonalizmie , ale również szczególnej dbałości o zadowolenie  użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. Od 2006 roku „Armacell” jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact”, dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »