Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wszystko o sprzęcie turystycznym

Wszystko o sprzęcie turystycznym
Zobacz więcej zdjęć »
Każdemu turyście, który planuje wycieczkę turystyczną wydaje się, że dobór odpowiedniego sprzętu jest banalnie prosty. Nie ma nic bardziej mylnego.

Odpowiednio dobrany sprzęt turystyczny to już połowa sukcesu. Wiadomo, że żaden sprzęt, nawet ten najlepszy nie wyniesie podróżnika na szczyt. Potrzebne są również chęci, jak i doświadczenie. To drugie zdobywa się dopiero po pewnym czasie, a jak powinna dobrać sprzęt osoba, która pierwszy raz idzie w góry?

Po pierwsze. Najważniejsze jest odpowiednie zapakowanie plecaka i dobór ubrania. W tym pierwszym powinny znaleźć się podstawowe rzeczy. Takie jak chociażby jedzenie, picie, apteczkę, ubranie, folię NRC czy mapę turystyczną. Można dorzucić do niego jeszcze latarkę, scyzoryk, nóż, śpiwór, kremy, czy też ręcznik. Zależy od tego gdzie idziemy i jakie są warunki pogodowe.

Jeżeli chodzi o ubranie, to ono również powinno być odpowiednio dobrane. Doświadczeni turyści najczęściej używają bielizny termoaktywnej, która utrzymuję temperaturę ciała i zapobiega zamarznięciu. Osoby wybierające się pierwszy raz mogą ją zastąpić bluzami czy swetrami.

Oprócz samego ubrania, ważne są buty. Jeżeli zostaną dobrze dobrane, to można w nich daleko zajść. Idealnie jest mieć buty powyżej kostek i antypoślizgowe, dzięki nim przy dużych opadach nie będzie problemu z utrzymaniem równowagi.
Jeśli ktoś posiada kijki trekkingowi to może je spokojnie zabierać w góry. Pomagają one nawet do 30 procent odciążać kolana. Łatwiej się wtedy wchodzi pod wzniesienia. Jeżeli jednak ich nie macie, to można spokojnie zastąpić zwykłymi patykami z lasu.

Jednak każdy z osobna na wycieczkę zabierze to, co będzie chciał. Warto jednak choć w małym stopniu wziąć przykład z bardziej doświadczonych turystów. Jeżeli nie dostosujemy się do warunków panujących w przyrodzie, możemy z nią przegrać. Ciężko bowiem iść dalej, jeżeli nie ma co jeść, czy pić. Jeżeli jednak planujesz zakup jakiegoś sprzętu turystycznego, to warto w niego już zainwestować, żeby wytrzymał parę ładnych lat, a nie był tylko na jednorazowy wypad.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »