Zdrowie » Ciało
Wszywka alkoholowa Katowice - pierwszy krok do życia w trzeźwości
Zobacz więcej zdjęć » |
Już dłuższy czas temu Światowa Organizacja Zdrowia WHO uznała alkoholizm (uzależnienie od alkoholu) za chorobę, tym samym nadając mu odpowiedni numer w obowiązującej na całym świecie klasyfikacji chorób i schorzeń ICD-10.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mówiąc o chorobie alkoholowej należy zwrócić uwagę na jej wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne człowieka. Tak więc określa się, że uzależnienie może być psychiczne lub właśnie fizyczne od określonego środka odurzającego. Działanie używki określa się w tym aspekcie poprzez jej wpływ na spowolnienie działania układu nerwowego. O rozwoju alkoholizmu decydują czynniki mające podłoże:
- Psychologiczne,
- Socjologiczne,
- Środowiskowe,
- Genetyczne.
Alkohol spożywany w nadmiarze bezpośrednio oddziałuje na określoną jednostkę, zaburzając również jej otoczenie. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wystąpienia zachowań agresywnych, upośledza działanie mózgu, wliczając w to zmianę sposobu myślenia i podejmowania decyzji. uzależnienie od napojów alkoholowych obniża jakość relacji z innymi osobami, w tym z rodziną, warunkuje spadek sytuacji społecznej oraz finansowej.
Zabieg zaszycia alkoholowego jest polecany u osób wykazujących cechy uzależnienia. Jest to działanie mało inwazyjne i mikrochirurgiczne. Polega ono na implantacji leku Esperal głęboko pod powięzią w organizmie Pacjenta. Wszywki alkoholowe zaliczane są do farmakologicznych i awersyjnych sposobów leczenia, a samo ich podanie jest krótkie i szybkie, zwykle trwa około 30 minut. Podczas zabiegu lekarz umieszcza w mięśniu lek o nazwie Disulfiram WZF, którego nazwa zwyczajowa to właśnie Esperal. Chirurg po nacięciu skóry i umieszczeniu tabletek głęboko w tkance, zaszywa powstałą ranę szwami. Czas działania leku szacowany jest od 8 do 12 miesięcy.
Esperal Katowice – zalecenia po zabiegu
Zabieg zaszycia alkoholowego jest szybką, bezbolesną ingerencją, odbywająca się jedynie po zweryfikowaniu istnienia przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Aby leczenie za pomocą Disulfiramu było zarówno bezpieczne, jak i skuteczne, Pacjent powinien przestrzegać kilku prostych zaleceń:
- Pacjent przed zabiegiem zobowiązany jest do zachowania minimum 24 godzinnej abstynencji, a także przyjść na zabieg trzeźwym,
- W trakcie kuracji Esperalem nie wolno spożywać alkoholu. W przeciwnym razie Pacjentowi grożą objawy reakcji disulfiramowej. Abstynencję należy zacząć już przed zabiegiem. Alternatywą jest tutaj odbycie przed samym zabiegiem odtruwania alkoholowego.
- Przed zabiegiem należy złożyć pisemną zgodę na wykonanie zabiegu, a także wykazać się podstawową wiedzą z zakresu farmakologicznego leczenia awersyjnego,
- Po zabiegu należy w odpowiedni sposób dbać o miejsce implantacji leków przez minimum dwa tygodnie po zabiegu,
- Po odbyciu zabiegu należy udać się po pomoc psychoterapeutyczną.
Kiedy zaczyna działać wszywka alkoholowa Katowice?
Zazwyczaj lek umieszczany jest w okolicy pośladkowej. Jest to wybór najbardziej bezpieczny z punktu widzenia anatomicznego, a także zapewnia pełną dyskrecję. W zależności od indywidualnych cech Pacjenta, czas działania wszywki oscyluje w granicach roku, przy czym w razie potrzeby zabieg można powtórzyć po całkowitym wchłonięciu leku. warto dodać, że ilość tabletek podawanych podczas zabiegu ustala lekarz i zależy od takich czynników jak np. masa ciała, stopień uzależnienia i stopień aktywności fizycznej.
Już po umieszczeniu tabletek w mięśniu zaczynają się rozpuszczać, a zawarta w nich substancja czynna krwioobiegiem dociera do każdej komórki w ciele. Tym samym działa ona natychmiastowo. W praktyce, jeżeli Pacjent zacznie pić alkohol będąc pod wpływem działania Disulfiramu, wchodzi on w reakcję chemiczną z etanolem, wywołując nieprzyjemne skutki uboczne, podobne do zatrucia alkoholowego.
Lista produktów, których warto unikać w trakcie terapii wszywką alkoholową:
Oprócz oczywistego, czyli napojów alkoholowych, Pacjent powinien unikać szeregu produktów, ponieważ w ich składzie mogą znajdować się mniejsze lub większe ilości etanolu. Należy tutaj wyszczególnić:
- Produkty cukiernicze, słodycze, ciasta, torty, cukierki, bombonierki nadziewane,
- Ocet,
- Sosy na bazie alkoholu, np. z winem,
- Płyn do higieny jamy ustnej,
- Poszczególne maści i kremy rozgrzewające,
- Wszelkie kosmetyki z alkoholem, np. dezodoranty, antyperspiranty, perfumy, wody kolońskie,
- Syropy na kaszel, poszczególne antybiotyki i inne leki z alkoholem,
- Środki do dezynfekcji,
- Piwo bezalkoholowe,
- Wszelkie przetwory, np. ogórki konserwowe,
- Poszczególne chemikalia – kontakt z nimi może wywołać reakcje alergiczne.
Wszywka alkoholowa Esperal - jak dbać o ranę?
W ramach zabiegu zaszycia alkoholowego, lekarze z gabinetu http://esperalkatowice.pl/ chirurg podaje Pacjentowi znieczulenie miejscowe. Następnie sterylnym skalpelem nacina niewielki fragment na skórze i preparuje tunel, w którym umieszczane są tabletki. Decydując się na wszywkę należy brać pod uwagę, że po jej wykonaniu w miejscu nacięcia powstanie blizna. Na szczęście jest ona niewielka, a tym samym ledwo widoczna, zwykle jej rozmiary mieszczą się w dwucentymetrowej linii.
Wykonując zabieg w gabinecie http://esperalkatowice.pl/, Pacjent ma gwarancję bezbolesności, profesjonalizmu oraz opieki fachowców, mających umiejętności prowadzenia leczenia w sposób całkowicie dostosowany do potrzeb danej osoby.
Aby uniknąć powikłań, należy stosować się do zaleceń lekarza i przestrzegać przede wszystkim abstynencji, ale także bardzo ważne są zasady higieny i regularne zmienianie opatrunków.
Przez minimum dwa tygodnie nie należy kąpać się w wannie, basenie, jacuzzi, a także innych akwenach. Lepiej korzystać z pryszniców i używać delikatnych, naturalnych mydeł. Po myciu ranę należy osuszyć, a następnie zdezynfekować. Kolejnym krokiem jest założenie jałowego opatrunku. Do momentu całkowitego zagojenia się rany należy zrezygnować z dźwigania i ciężkiej aktywności fizycznej.
W przypadku skorzystania ze szwów nierozpuszczalnych, należy je zdjąć między 10., a 14. dobą po zabiegu. Aby tego dokonać, należy umówić się na ponowną wizytę z naszym specjalistom. Jest to także idealna okazja do oceny stany rany, a także sposobu jej gojenia się.
Ryzyko i skuteczność
Stosowanie Esperalu w działaniach antyalkoholowych, o ile stosowana jest abstynencja, nie powoduje wystąpienia skutków ubocznych. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że tabletka jest niewyczuwalna pod skórą, a same tabletki nie są widoczne pod ubraniem.
Chwilę po zabiegu może pojawić się podrażnienie, zaczerwienienie, a samo miejsce może być lekko obolałe. Jest to normalna reakcja organizmu na przerwanie powłok skórnych. Zwykle objawy to m.in. mdłości, wymioty, problemy ze snem, a także szybkie męczenie się.
Nie ma podstaw do podważania działania wszywki alkoholowej. Jej działanie powoduje powstanie odpowiednich reakcji psychicznych organizmu, a z tego powodu stanowi doskonały element kompleksowej terapii alkoholowej. Łącząc Esperal z odtruwaniem alkoholowym i psychoterapią istnieje duże prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu, czyli pożegnania się z uzależnieniem. Pacjent pod wpływem działania wszywki przestaje kojarzyć alkohol z nagrodą i przyjemnością, a łączy go z objawami zatrucia alkoholowego. Tym samym organizm będzie starać się ich unikać, warunkując rozwój swoistej awersji do alkoholu i postawy unikającej. W ten sposób można na stałe żyć bez używki, naprawiając wszelkie zaniedbane przez siebie i alkohol sprawy.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)